Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

ISKRA ma już 30 lat!

poniedziałek, 18 września 2023 11:51 / Autor: Weronika Karyś
ISKRA ma już 30 lat!
ISKRA ma już 30 lat!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kielecka ISKRA Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych obchodzi swój jubileusz. Pod obecną nazwą firma działa od 1993 roku, czyli już okrągłe 30 lat!

Od początku swojego istnienia firma mieści się przy ulicy Mielczarskiego 43 w Kielcach.

– Działamy na rynku od 30 lat, a nasza historia sięga ponad pół wieku. Tyle lat działalności nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi pracownicy, którzy na co dzień, z ogromnym zaangażowaniem dostarczają usługi klientom. Wszystkim naszym pracownikom i partnerom biznesowym dziękujemy za współpracę, a naszym klientom dziękujemy za zaufanie do marki – mówi Michał Bujnowski, prezes zarządu ISKRA ZMiŁS.

Aktualnie spółka liczy około stu pracowników, posiada dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni sześciu tysięcy metrów kwadratowych i ponad sto maszyn obróbczych. Rocznie obsługuje aż 600 zleceń.

Oferta firmy skierowana jest dla wielu branż - głównie dla przemysłu samochodowego, łożyskowego, metalowego, maszynowego, drzewnego, a także spożywczego, zbrojeniowego i wydobywczego. Odbiorcami części i maszyn są zarówno firmy z Polski, jak i krajów zagranicznych, w tym na Ukrainie, w Meksyku, w Chinach i w USA.

– Na przestrzeni lat rozwinęliśmy naszą produkcję i zwiększyliśmy nasze moce przerobowe Wypuściliśmy wiele nowych produktów, które znalazły odbiorców nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach zagranicznych. Nasze maszyny i urządzenia działają w piętnastu różnych krajach na czterech kontynentach. Jesteśmy dumni z obecnych dokonań i sukcesu naszej firmy. Mamy również ambitne plany na przyszłość, w tym modernizacje hali, zakup nowych maszyn oraz ekspansje na nowe rynki - dodaje Michał Bujnowski.

W związku z obchodami swojego jubileuszu firma postanowiła m.in. otworzyć wystawę zdjęć produkowanych wyrobów oraz rysunki najbardziej charakterystycznych produktów, którą można obejrzeć w siedzibie ISKRY przy ulicy Mielczarskiego.

Tag: ISKRA
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO