Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Inwestycja na Baranówku wciąż pod znakiem zapytania

czwartek, 07 grudnia 2023 13:34 / Autor: Weronika Karyś
Inwestycja na Baranówku wciąż pod znakiem zapytania
Inwestycja na Baranówku wciąż pod znakiem zapytania
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Po długiej dyskusji radni zdjęli z porządku obrad punkt dotyczący utworzenia na kieleckim osiedlu Baranówek parku kieszonkowego. Sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje, bo miałby on stanowić inwestycję towarzyszącą do czteropiętrowego bloku.

Chodzi o działkę o powierzchni blisko dwóch i pół tysiąca metrów kwadratowych.

– Ten projekt był już na sesji i został zdjęty, ponieważ mieszkańcy chcieli konsultacji społecznych. Dzisiaj dokument pojawia się ponownie, mimo że spotkanie się nie odbyło. Nikt nie rozmawiał z mieszkańcami. Kolejnym problemem jest to, że inwestycja, która ma powstać na Baranówku łamie zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a umowa na dzierżawę już została podpisana. Nie mówiąc już o tym, że miasto ma wydać ponad milion złotych na wykup działek pod drogę dojazdową do tej inwestycji – mówił radny Michał Braun.

Słowa o dzierżawie potwierdziła Barbara Zawadzka, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

– Umowa została zawarta na trzy lata i podpisana 10 października 2023 roku. Czynsz roczny ma wynosić osiem złotych za metr kwadratowy – wyjaśniła.

O zdjęcie projektu z porządku obrad w celu jego uszczegółowienia zawnioskował radny Michał Braun. Za pomysłem opowiedziało się 16 osób. Przeciwko byli: Jarosław Bukowski, Anna Kibortt, Piotr Kisiel, Joanna Litwin, Zdzisław Łakomiec. Głosu nie oddali: Katarzyna Czech-Kruczek, Bożena Sieczka, Katarzyna Suchańska i Joanna Winiarska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO