Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Nieprzeegzaminowani! Przyszły kierowca czuje się pokrzywdzony

czwartek, 11 sierpnia 2022 11:48 / Autor: Weronika Karyś
[INTERWENCJA] Nieprzeegzaminowani! Przyszły kierowca czuje się pokrzywdzony
Fot. Mateusz Wolski
[INTERWENCJA] Nieprzeegzaminowani! Przyszły kierowca czuje się pokrzywdzony
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Od 8 sierpnia w całej Polsce trwa protest egzaminatorów WORD. Oficjalnie kielecka placówka miała do niego nie dołączać. Okazało się jednak, że zarówno we wtorek, jak i w środę (9 i 10 sierpnia) większość egzaminów została odwołana. Zdający podkreślają, że nikt bezpośrednio nie poinformował ich o tym fakcie.

Jeden ze zdających o odwołanym egzaminie praktycznym na prawo jazdy dowiedział się dopiero w WORDzie, chwilę przed wyznaczoną godziną. Wówczas poinformowano go, że pracownicy przebywają na zwolnieniach lekarskich.

– Czuje się pokrzywdzony. Straciłem czas, nie poszedłem do pracy, zapłaciłem za dodatkowe jazdy przygotowujące do egzaminu, a ten się nie odbył. To byłby już mój ósmy raz – nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby gdziekolwiek dzwonić lub sprawdzać, czy wszystko jest aktualne. Nikt też do mnie nie zadzwonił, ani nie napisał z informacją o niewystarczającej liczbie pracowników – mówi nasz informator.

– Wolałbym nie zdać niż nawet nie mieć szansy wsiąść w auto. Data następnego egzaminu została mi wyznaczona na koniec miesiąca, ale wówczas będę za granicą, więc mogę podejść do niego dopiero w połowie września, a to oznacza, że znów będę musiał dokupić jazdy, by sobie wszystko przypomnieć – zaznacza.

Jak informuje nasz rozmówca, sytuacja była o tyle kuriozalna, że osoba, która miała wyznaczony egzamin piętnaście minut później miała szansę go odbyć. Jak dowiedziało się Radio eM stało się tak, ponieważ niektórzy pracownicy wyłamali się z protestu, którego celem jest podniesienie wynagrodzenia dla egzaminatorów oraz wprowadzenie zmian w systemie egzaminowania.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy również w kieleckim WORDzie.

– Egzaminatorzy poszli na zwolnienia lekarskie i faktycznie część egzaminów, a w przypadku praktycznych – większość, została odwołana. Egzaminatorzy nie informowali mnie wcześniej o tym, że ich nie będzie. W poniedziałek nie miałam więc takiej wiedzy. Na tym polegała zresztą forma ich protestu, że po prostu nie przyszli rano do pracy. Dokładna informacja, które egzaminy są odwołane została umieszczona na naszej stronie internetowej we wtorek rano. Zdającym zostały zaproponowane inne terminy egzaminów, oczywiście w ramach pieniędzy, które już zostały zapłacone – mówi Agnieszka Kuś, dyrektor WORD w Kielcach.

Dzisiaj (11 sierpnia) egzaminy w kieleckim WORDzie odbywają się już normalnie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO