Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Mieszkańcy Domaniówki mogą liczyć na remont już w tym roku

środa, 10 lutego 2021 15:08 / Autor: Michał Łosiak
[INTERWENCJA] Mieszkańcy Domaniówki mogą liczyć na remont już w tym roku
[INTERWENCJA] Mieszkańcy Domaniówki mogą liczyć na remont już w tym roku
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Brak chodników, dobrej nawierzchni i przejeżdżające, ciężkie samochody – to codzienność na ulicy Domaniówka w Kielcach. Mieszkańcy liczą na remont i okazuje się, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku się go doczekają.

Ulica Domaniówka znajduje się na kieleckim Szydłówku i odchodzi od ulicy Górny Szydłówek w okolicach marketu Biedronka. Przeważają tutaj domki, choć nie brakuje bloków mieszkalnych.

– Może wy nam coś pomożecie – zadzwoniła do nas zrozpaczona pani Anna, która tam mieszka. – Nasza ulica jest bardzo wąska, nie ma tu asfaltu, a dodatkowo po drodze jeżdżą ciężkie samochody z budowy. Najgorzej jest, kiedy spadnie śnieg, tak jak w tej chwili. Nie mamy chodników, nie ma którędy chodzić, a nawet samochodem ciężko się tu poruszać – tłumaczyła.

Okazuje się, że Miejski Zarząd Dróg ma plany dotyczące Domaniówki.

– Chcielibyśmy w  tym roku wykonać poprawę stanu nawierzchni w trwałej technologii, czyli powierzchniowe utrwalenie za pomocą emulsji i grysu. Nie ukrywamy, że co roku mamy zgłoszenia z tej ulicy, na której w dalszym ciągu jest nawierzchnia gruntowa. Pragniemy poprawić jej przejezdność, a jednocześnie trwałość. Z naszych doświadczeń wynika, że taka technologia to zapewnia – tłumaczy Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Niestety, chodniki na tej ulicy nie są przewidziane, ponieważ wymagałoby to poszerzenie pasa drogowego.

Termin remontu nie jest jednak znany. Wszystko zależy od harmonogramu pozostałych prac MZD.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO