Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Hamaki, kajaki, silent disco, wspinaczka – w Kielcach odbędzie się GEOfestiwal

czwartek, 26 maja 2022 12:04 / Autor: Weronika Kępa
Hamaki, kajaki, silent disco, wspinaczka – w Kielcach odbędzie się GEOfestiwal
Fot. Piotr Michalec
Hamaki, kajaki, silent disco, wspinaczka – w Kielcach odbędzie się GEOfestiwal
Fot. Piotr Michalec
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Już niebawem w Kielcach wystartuje GEOfestiwal. Wydarzenie obejmie swoim zasięgiem trzy miejskie perełki – Kadzielnię, Wietrznię i Ogród Botaniczny, gdzie zaplanowano moc atrakcji. Co ważne, zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli skorzystać z nich za darmo, z jednym wyjątkiem.

Celem wydarzenia ma być szeroka promocja miasta i zlokalizowanych w nim geologicznych perełek.

– Kielce to wyjątkowe miejsce. Mamy tutaj pięć rezerwatów przyrody. Ich atrakcyjność turystyczna może być promowana między innymi właśnie poprzez takie wydarzenia jak GEOfestiwal. Złożą się na niego w sumie trzy wydarzenia skierowane do różnych grup. Zaczynamy od Kadzielnia Sport Festiwal, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca. Następnie 2 lipca zapraszamy na Magiczny Festiwal w Ogrodzie Botanicznym, z kolei 3 lipca na Festiwal Małych Odkrywców na Wietrzni – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Kadzielnia Sport Festiwal to dobrze znane kielczanom wydarzenie, które w tym roku zyska zupełnie nowy wymiar.

– W ramach festiwalu będzie oczywiście funkcjonować tyrolka, pojawią się też znane już kielczanom hamaki, jednak w nieco zmienionej i dostępnej dla każdego, kto ma w sobie odrobinę odwagi formie. Planujemy też silnet disco, festiwal kina ekstremalnego, Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe oraz zawody downhillowe, czyli zjazdy na rowerach po ekstremalnych miejscach – schodach, stromych powierzchniach – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

W ramach Kadzielnia Sport Festiwal będzie można również przepłynąć się kajakiem po Jeziorku Szmaragdowym oraz skosztować pyszności oferowanych w foodtruckach.

Na tym jednak nie koniec. 2 lipca miasto zorganizuje również Magiczny Festiwal w Ogrodzie Botanicznym.

– Po ogrodzie będzie spacerowało około 60 postaci przebranych w owoce i warzywa, które występowały na scenie Kieleckiego Teatru Tańca, będzie też ekologiczna wioska, pokazy sztuk walki z zamku w Chęcinach, warsztaty dla dzieci, gry plenerowe oraz akrobacje powietrzne na szarfach – informuje Dorota Czesak z wydziału edukacji, kultury i sportu.

3 lipca odbędzie się z kolei Festiwal Małych Odkrywców na Wietrzni. – Planujemy warsztaty fotograficzne, warsztaty plenerowe, pokazy naukowe i spotkania z podróżnikami – dodaje Czesak.

Z zaplanowanych w ramach GEOfestiwalu atrakcji będzie można korzystać nieodpłatnie. Wyjątkiem będzie tyrolka na Kadzielni (cena regularna) oraz wstęp do Ogrodu Botaniczego (dwa złote za osobę).

GEOfestiwal będzie promowany w sumie w 19 miastach w całej Polsce. Przede wszystkim w Warszawie i Katowicach, ale również m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Krakowie i Olsztynie.

Całość będzie kosztować miasto 189 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO