Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Hala przy "Żeromskim" gotowa. Pierwszy mecz w styczniu

poniedziałek, 11 grudnia 2023 19:52 / Autor: Weronika Karyś
Hala przy "Żeromskim" gotowa. Pierwszy mecz w styczniu
Hala przy "Żeromskim" gotowa. Pierwszy mecz w styczniu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Rozpoczęta w styczniu 2022 roku budowa nowoczesnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach dobiegła końca. Dzieciaki skorzystają z niej już w styczniu.

Nowoczesny budynek zastąpił stare, betonowe boisko. Na parterze obiektu znalazła się wielofunkcyjna sala sportowa z boiskiem do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, pokój nauczycieli, sala fitness, siłownia, szatnie, toalety, magazyny oraz pomieszczenia socjalne.

- Dzięki tej inwestycji nawet siedem grup uczniów w tym samym czasie będzie mogło odbywać zajęcia. Główne boisko zostanie podzielone na trzy boiska treningowe, poza tym do zajęć będą wykorzystywane sala fitness, siłownia oraz dotychczasowa sala sportowa – mówi dyrektor I LO, Waldemar Pukalski.

Na tym jednak nie koniec. Na piętrze budynku pojawiło się pięć nowych sal dydaktycznych - przyrodnicze, językowe i informatyczna. Powstała też m.in. przestrzeń do... cichej nauki.

Hala została połączona z dotychczasowym budynkiem szkoły łącznikiem. To oznacza, że aby z niej skorzystać, uczniowie nie będą musieli wychodzić na dwór.

Realizacja projektu opiewała na kwotę 13 mln zł, z czego blisko trzy miliony pochodzą z dofinansowania, a pozostała część z budżetu miasta.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO