Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Targi dla służb rozpoczęte!

wtorek, 23 kwietnia 2024 16:25 / Autor: Maciej Piętka
[FOTO] Targi dla służb rozpoczęte!
[FOTO] Targi dla służb rozpoczęte!
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś (23 kwietnia) rozpoczęły się Targi POLSECURE. To trzecia edycja wystawy skierowanej głównie do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Na tegorocznych targach zjawiło się 142 wystawców z wielu różnych branż. Jak podkreślają organizatorzy, dalej najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo.

– To słowo odmieniamy tak naprawdę przez wszystkie przypadki. Mówimy tu nie tylko o bezpieczeństwie granic, ale także tym publicznym i wewnętrznym. Nasze targi skierowane są głównie do służb mundurowych. Ogromne wsparcie merytoryczne zapewnia nam Komenda Główna Policji, ale także m.in. Straż Graniczna, Służba Więzienna czy Służba Ochrony Państwa – mówi Urszula Kołodziejczak z zespołu PR Targów Kielce.

Podczas wystawy prezentowane są m.in. artykuły z których służby korzystają na co dzień w tym mundury, specjalistyczne obuwie, broń czy pojazdy opancerzone. Duże wrażenie robił również śmigłowiec policyjny Bel 407.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Służby Więziennej, która zaprezentowała broń, sprzęty związane z obsługą dozoru elektronicznego, ale także wirtualną strzelnicę… czy wybudowany specjalnie na potrzeby targów więzienny spacerniak.

DSC_0518111.JPG

– To pomieszczenie jest mniej więcej podobne do tych obecnych w większości zakładów. Oczywiście tak wyposażonego placu spacerowego nie ma w każdym więzieniu – wyjaśnia podporucznik Bartosz Muszyński, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.

Kolejki ustawiały się szczególnie do wirtualnej strzelnicy.

DSC_0463111.JPG

– Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że broni używamy tak naprawdę głównie podczas konwojowania. Oczywiście nasi funkcjonariusze korzystają z niej bardzo sporadycznie, ale musimy być gotowi na wszystko – dodaje podporucznik Muszyński.

Prezentowano również bardzo futurystyczne sprzęty pomagające np. saperom w tym specjalistyczny kombinezon. Specjalistę z firmy Ibcol zapytaliśmy o to czy dzięki ich sprzętowi… saper może pomylić się więcej niż raz.

– Faktycznie takie kombinezony pozwalają na większą ilość pomyłek (śmiech). A mówiąc poważnie to ma on zabezpieczyć pirotechnika. W razie niekontrolowanego wybuchu może nawet uratować mu życie. Kombinezon jest wentylowany, wyposażony w urządzenia służące do komunikacji. Jest też zabezpieczony przed odłamkami – podsumowuje Przemysław Szczerbiński, wiceprezes firmy Ibcol.

DSC_0511.JPG

Targi potrwają do 25 kwietnia. Dla służb mundurowych wstęp jest bezpłatny, wymagana jest natomiast rejestracja online lub na miejscu. Bilet wstępu dla pozostałych kosztuje 70zł (jednorazowego wejścia) lub 110zł (wielokrotnego wejścia).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO