Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Drugi weekend stycznia pod znakiem kolęd. Co jeszcze nas czeka?

piątek, 07 stycznia 2022 09:56 / Autor: Adrianna Linertowicz
Drugi weekend stycznia pod znakiem kolęd. Co jeszcze nas czeka?
Drugi weekend stycznia pod znakiem kolęd. Co jeszcze nas czeka?
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nadchodzący weekend zapowiada się ciekawie. Czeka na nas wiele atrakcji zarówno w mieście, jak i w regionie. Nie zabraknie kolędowania i koncertów, odbędzie się też znana i lubiana przez kielczan giełda kolekcjonerska, a także inne wydarzenia.

W MIEŚCIE

Edith Piaf - recital Małgorzaty Pruchnik-Chołki

Sobota, 8 stycznia, godzina 19, mała scena KCK. Jedne z najbardziej wyrazistych i przejmujących piosenek słynnej francuskiej śpiewaczki wykonuje aktorka Małgorzata Pruchnik-Chołka (aktorka związana z Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, a kieleckim widzom dała się poznać w spektaklu #KochajmySię!). Piosenka to jej ulubiona forma rozmowy z widzem. Recital powstał w 2018 roku, gdy zagrała rolę Edith Piaf w spektaklu w reż. Jana Szurmieja. Tak powstał pomysł na recital, który z powodzeniem jest grany od lat przy dźwiękach akordeonu i kontrabasu. Aktorce towarzyszą wspaniali muzycy Dariusz Kot (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach) oraz Wojciech Front (absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej). Razem tworzą TRIO, które koncertuje w Polsce i za granicą.

https://fb.me/e/1RrTmDyMh

Styczniowa giełda kolekcjonerska przy WDK

Sobota, 8 stycznia, od godziny 7 do 13, Wojewódzki Dom Kultury. Podczas giełdy będzie można obejrzeć i nabyć zabytkowe meble, zegary, lampy naftowe, militaria, karty pocztowe, biżuterię oraz wiele innych przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych. Giełda kolekcjonerska organizowana jest tradycyjnie w Wojewódzkim Domu Kultury w każdą drugą sobotę miesiąca.

https://emkielce.pl/kultura/styczniowa-gielda-kolekcjonerska-w-wojewodzkim-domu-kultury

"Wędrujące tkaniny" w Muzeum Historii Kielc

Niedziela, 9 stycznia, godzina 12, Muzeum Historii Kielc. Tkaniny zdobiące dawne stroje liturgiczne oraz świeckie w dużej mierze nie pochodziły z ówczesnej Rzeczypospolitej. Import oraz eksport tkanin stanowił przez stulecia ważną gałąź handlu. Szczególnie materiały pochodzenia wschodniego zaspokajały gusta polskich odbiorców. Dlatego też spotkanie z szatami z kieleckiego skarbca to także spotkanie się z kulturą i sztuką bliskiego i dalekiego wschodu. Prelekcję poprowadzi Krzysztof Myśliński. Odbędzie się ona w siedzibie muzeum, przy ul. Świętego Leonarda 4.

http://www.mhki.kielce.eu/zawartosc/w-samo-poludnie-wedrujace-tkaniny

Szanty w Pałacyku Zielińskiego

Niedziela, 9 stycznia, godzina 17, Dom Środowisk Twórczych. Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na XIII Noworoczną Wokalną Bitwę Morską. Na scenie Pałacyku Zielińskiego zmierzą się szantowi specjaliści od walki a cappella: zespół Klang z Podkarpacia oraz zespół North Cape ze Śląska. Bilety w cenie 25 zł (do czwartku, 6 stycznia), później 30 zł do nabycia w kasie Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej 5 w Kielcach oraz online. Przy wejściu na koncert sprawdzane będą certyfikaty szczepienia przeciwko COVID-19.

https://www.palacykzielinskiego.pl/225-xiii-noworoczna-wokalna-bitwa-morska-klang-vs-north-cape

Fermata - Chórem do stajenki!

Niedziela, 9 stycznia, godzina 19:30, Wesoła 54. Po Mszy świętej o godzinie 18:30 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pt. "Chórem do stajenki" w wykonaniu Fermata - chóru kameralnego pod dyrekcją Ewy Robak. Ofiary zbierane podczas koncertu w całości zostaną przekazane na – Kapkazy Szkoła Wrażliwości, gdzie odbywają się warsztaty ceramiczne i teatralne, oraz z zakresu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, a także przedstawienia, koncerty, wystawy plastyczne.

https://fb.me/e/5arPraGcl

W REGIONIE

Koncert Noworoczny w Starachowicach

Sobota, 8 stycznia, godzina 18, Park Kultury w Starachowicach. Prezydent Miasta Marek Materek zaprasza na Koncert Noworoczny. Zagra Kamil Pacholec – finalista Konkursu Chopinowskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

https://parkkultury.starachowice.eu/?p=4826

Szopki krakowskie w Pińczowie

Sobota, 8 stycznia, godzina 17, Dom Ariański w Pińczowie. Muzeum Regionalne w Pińczowie zaprasza wszystkich do Domu Ariańskiego- Oddziału Muzeum na przepiękną wystawę szopek krakowskich. Szopki na wystawę zostały wypożyczone z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz z Muzeum Misyjnego Komisariatu Ziemi Świętej w Krakowie. Podczas wernisażu wystawy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Wystawa będzie prezentowana do końca marca.

http://muzeumpinczow.pl/wystawa-szopek-krakowskich-w-pinczowie/

Charytatywny Koncert Kolęd Chóru Garnizonowego z Kielc

Niedziela, 9 stycznia, godzina 10, Kościół Parafialny w Krajnie. Charytatywny koncert kolęd odbędzie się w Kościele w Krajnie. Koncert w wykonaniu chóru „Garnizonowego z Kielc”. Dochód będzie przeznaczony dla dzieci chorych onkologicznie. Artyści wystąpią pod batutą Edyty Bobryk.

https://parafiakrajno.pl/charytatywny-koncert-koled-choru-garnizonowego-z-kielc-pod-batuta-pani-edyty-bobryk/

"Kolędujmy Jezusowi" z Ewą Urygą

Niedziela, 9 stycznia, godzina 19, Klasztor OO. Franciszkanów. To będzie koncert kolęd jak duchowa uczta. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza na świąteczny koncert kolęd do Klasztoru OO. Franciszkanów z udziałem znakomitej wokalistki Ewy Urygi oraz cenionego pianisty i kompozytora Dariusza Ziółka. Usłyszymy głównie polskie, tradycyjne kolędy ale w wykonaniu, jakiego nie będzie można usłyszeć nigdzie indziej - osadzone w stylu gospel, bluesa, soulu czy jazzu. Wśród wielu pięknych kolęd zaprezentowana będzie oryginalna XVI wieczna pastorałka „Ucichłeś Jezuleńku” wykonywana przez wokalistkę a cappella. Do wspólnego kolędowania zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz wspólnota Franciszkanów w Pińczowie.

https://www.psck.pl/archiwum-wydarzen/1465-koledujmy-jezusowi-koncert-w-klasztorze-oo-franciszkanow.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO