Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dofinansują maluchy

wtorek, 26 kwietnia 2016 12:44 / Autor: Piotr Wójcik
Dofinansują maluchy
Dofinansują maluchy
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Wsparcie w ramach programu „Maluch-edycja 2016” obejmie niemal 1000 świętokrzyskich dzieci. Pójdzie na ten cel ponad 3 miliony złotych. Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała już w tej sprawie umowy z pierwszymi gminami.

- – Wsparciem będzie objętych istniejących już 565 miejsc w żłobkach, natomiast w ramach programów niegminnych kolejnych 262 dzieci do lat trzech. Będziemy też podpisywać umowy na dofinansowanie 109 nowych miejsc w żłobkach – wylicza Jacek Sułek, dyrektor Wydziału Certyfikacji i Rozwoju Regionalnego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jednym z beneficjentów programu jest Miasto Kielce. - Takie wsparcie rządowe jest przez nas bardzo mile widziane. Jest taka zasada, że jeśli ktoś daje złotówkę do naszej złotówki, to my wszystko bierzemy - mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Program „Maluch - edycja 2016” ma na celu realizację polityki prorodzinnej rządu. Jego istotą jest tworzenie i utrzymywanie miejsc w żłobkach. W naszym województwie pójdzie na ten cel w sumie ponad 3 miliony złotych. Można ubiegać się również o środki na żłobki przy uczelniach oraz na tzw. „dziennego opiekuna”

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO