Dobra gra nie wystarczyła. Remis z Piastem

piątek, 24 maja 2013 12:07 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

Korona Kielce w czwartek zremisowała w Gliwicach 1:1. „Złocisto-krwiści” jednak mieli wiele okazji na co najmniej pewnie zwycięstwo nad faworyzowanym rywalem.

Szanse na ustalenie wyniku miał przede wszystkim Paweł Golański, który w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego wywalczonego przez Pavola Stano. Kielczanie niemalże przez cały mecz bombardowali bramkę bronioną przez Dariusza Trelę, lecz tylko Kamilowi Adamkowi udało się skierować piłkę do siatki. Stało się to już w 22. minucie spotkania. Piast odpowiedział szybko, bo w 35. minucie starcia za sprawą świetnego uderzenia Pavola Cicmana.

W drugiej części meczu odpowiedzialny za rzut karny w pierwszej połowie Jan Polak, za sprawą drugiej żółtej kartki, musiał opuścić boisko. Korona, mimo wielu okazji, nie zdołała zdobyć zwycięskiego gola.
Mówi Leszek Ojrzyński, trener Korony.
{audio}Leszek Ojrzyński|leszpro.mp3{/audio}
Niezadowolony z wyniku był także Michał Janota, pomocnik Korony.
{audio}Michał Janota|janot.mp3{/audio}
Kolejne starcie żółto-czerwonych w najbliższy czwartek o godzinie 18. Korona Tego dnia zagra u siebie z Widzewem Łódź. Transmisja meczu na antenie Radia Plus Kielce.