Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Debatowali nad cyberbezpieczeństwem

piątek, 09 grudnia 2022 15:41 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Debatowali nad cyberbezpieczeństwem
Fot. Piotr Michalec
[FOTO] Debatowali nad cyberbezpieczeństwem
Fot. Piotr Michalec
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wystąpienia prelegentów, panel dyskusyjny oraz warsztaty – tak wyglądała konferencja „Dziecko i nastolatek wobec nowych technologii, szansa czy zagrożenie?”. 

Dziewiątego grudnia w budynku Wydziału Pedagogiki i Psychologii UJK w Kielcach uczestnicy konferencji spotkali się ze specjalistami, którzy zwrócili uwagę jak dzieci i młodzież mogą bezpiecznie poruszać się w internecie.

– Gromadzą nas potrzeby jakie zgłaszają zarówno rodzice, jak i opiekunowie w gabinetach psychologicznych. Rzeczywistość, z którą dorośli mierzą się dzisiaj. Ważne jest, aby wiedzieli oni, jak budować relację z dziećmi i wieź. To pozwoli im należycie ich przeprowadzić przez wszystkie niebezpieczeństwa, która na nich czyhają w internecie – tłumaczy Magdalena Delipacy, SENTIO Gabinet pomocy psychologicznej i terapii oraz organizatorka wydarzenia.

Prelegenci poruszyli następujące tematy: więź i relacja z dzieckiem, jak świadomie ją zbudować, by być́ blisko własnego dziecka oraz uczeń́ w cyberszkole, czyli co nam dał czas pandemii w obszarze nauczania.

Jedno z wystąpień wygłosiła także Katarzyna Śmiłowska, psychoterapeutka Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji. Odpowiedziała w nim na pytanie: jak poczucie własnej wartości, świadomość́ granic i asertywność́ służą̨ współczesnemu dziecku i nastolatkowi?

– Te trzy składowe tego tematu są czymś, na czym możemy budować w trakcie naszego życia. Zwłaszcza w odniesieniu do cyberprzestrzeni, gdzie doświadczamy różnych bodźców. Te trzy elementy mogą być bardzo nastawione na różne zagrożenia, więc wzmacnianie ich u dzieci jest bardzo ważne, aby mogło ono się dobrze rozwijać – zaznacza.

Zgromadzeni goście mogli usłyszeć o konkretnych zagrożeniach cyberprzemocą wśród dzieci i młodzieży oraz prelekcję „Cyfrowy mózg, czyli kiedy zaczyna się̨ uzależnienie od urządzeń́ ekranowych?”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO