Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Darmowe badanie cukru. I stóp

wtorek, 12 grudnia 2023 08:13 / Autor: Michał Łosiak
Darmowe badanie cukru. I stóp
Darmowe badanie cukru. I stóp
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Na kolejne spotkanie z ekspertami w Kielcach zaprasza Narodowy Fundusz Zdrowia. Tym razem zbadamy się pod kątem cukrzycy i zadbamy o swoje stopy.

W środę (13 grudnia) w godzinach od 10 do 12 w Sali Obsługi Klientów przy al. II Wieków Kielc 2a Polskie Stowarzyszenia Diabetyków Okręg Świętokrzyski podpowie, jak na co dzień radzić sobie z cukrzycą.

Na stanowisku ds. Profilaktyki i Promocji Zdrowia będzie można także zbadać poziom glukozy we krwi i w przypadku zbyt wysokiego poziomu uzyskać poradę, jak dalej postępować.

Z kolei w czwartek (14 grudnia) eksperci na specjalnym urządzeniu zbadają nasze stopy, określą ich kondycję i podpowiedzą, jak o nie zadbać. Na spotkaniu będzie można skorzystać z badania stóp na podoskopie przeprowadzonym przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, poznać „ścieżkę zdrowia”,  która pobudza czucie głębokie stóp oraz działa jak refleksoterapia, a także zapoznać się z szeroką ofertą akcesoriów dla stóp z dysfunkcjami pomocnych przy codziennym funkcjonowaniu.

– W środę i w czwartek będą obecni również nasi doradcy, którzy opowiedzą o dostępnych programach profilaktycznych NFZ i MZ oraz o bezpłatnych portalach: Diety NFZ i Akademia NFZ, a także o aplikacjach mojeIKP i mojeFizjo+ – dodaje Marzena Nosek z NFZ w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO