Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Czas życzeń, podsumowań i planów. Świąteczne spotkanie „Solidarności”

piątek, 10 stycznia 2020 12:33 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Tradycyjnie na początku nowego roku odbyło się świąteczne spotkanie świętokrzyskiej „Solidarności”. Była to nie tylko okazja do złożenia sobie życzeń, ale również do podsumowań i przedstawienia planów na przyszły rok.

Uroczystą Liturgię Słowa podczas spotkania poprowadził biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta. Jednym z zaproszonych gości był zaś Jerzy Jaworski, zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność. – Skupiamy się nad tym, co przed nami. To dla nas niezwykle ważny rok, bo to rok jubileuszu powstania związku, ale również rok wyborów prezydenckich. Nie uciekniemy od polityki, dlatego już działamy w tym kierunku. Szukamy sojuszników do realizacji naszych postulatów. Jesteśmy przed spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą na temat naszych oczekiwań wobec kandydatów na urząd Głowy Państwa – mówi Jerzy Jaworski.

Gospodarzem spotkania był przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz. Jak twierdzi, związkowcy patrzą na obecny rok z optymizmem. – Ten 2019 był bardzo dobry w sferze pracowniczej i socjalnej. Mamy nadzieję, że obecna polityka będzie kontynuowana, choć widzimy również pewne wyzwania i chcemy się do nich przygotować. Szczególnie chodzi o politykę klimatyczną i jej nieszczęśliwe prowadzenie. Chcemy porozumieć się także z prezydentem Andrzejem Dudą – dodaje przewodniczący Bartosz.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. – Bez „Solidarności” nasze społeczeństwo nie istnieje. W roku wielkich rocznic wypada związkowi życzyć, aby nadal był czynnikiem aktywizacji społeczeństwa. To podstawowe zadanie „Solidarności”, ale również każdego z nas – tłumaczy senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO