Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co nas czeka w pierwszy weekend października? Sprawdźcie!

czwartek, 30 września 2021 09:28 / Autor: Adrianna Linertowicz
Co nas czeka w pierwszy weekend października? Sprawdźcie!
Co nas czeka w pierwszy weekend października? Sprawdźcie!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Artystycznie, kulturalnie, wesoło i aktywnie - tak zapowiada się pierwszy, październikowy weekend. Nie będzie nudno ani w mieście, ani w regionie. Każdy znajdzie coś dla siebie w kalendarzu wydarzeń.

W MIEŚCIE

Międzynarodowy Dzień Muzyki - Inauguracja Sezonu Artystycznego

Piątek, 1 października, godzina 19, Filharmonia Świętokrzyska. Na sali koncertowej zaprezentuje się wiolonczelista, Michał Balas, orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Jacek Rogala w roli dyrygenta. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa zatytułowana "Lata lecą...". Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Antonina Dvořáka oraz IV Symfonię d-moll Roberta Schumanna usłyszymy już w najbliższy piątek, 1 października, w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej. Na scenie zaprezentuje się Michał Balas, określany mianem indywidualności wiolonczelowej i nadzieją polskiej wiolinistyki. Pomimo młodego wieku zgromadził już na swoim koncie wiele najwyższych nagród w konkursach wiolonczelowych. Muzyka zabrzmi pod batutą Jacka Rogali, dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Festiwalu Świętokrzyskie Dni Muzyki.

https://emkielce.pl/kultura/miedzynarodowy-dzien-muzyki-w-filharmonii-swietokrzyskiej

"Szary Poemat" - KCK i Teatr Po Trzecim Dzwonku

Piątek, 1 października, godzina 18. Teatr Po Trzecim Dzwonku i Kieleckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl SZARY POEMAT na podstawie wiersza Jonasz Kofty pod tym samym tytułem. Tekst Szarego Poematu uznawany jest za „jeden z najważniejszych wierszy na temat naszej Ojczyzny jaki powstał w ubiegłym wieku.”

https://fb.me/e/5KhA0VErY

"Weekend Seniora z kulturą" w WDK

Sobota, 2 października, od godziny 11:30, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. To już druga edycja akcji "Weekend seniora z kulturą". W ramach wydarzenia odbędzie się lekcja tańca towarzyskiego, seans filmowy i zwiedzanie ekspozycji. Nie zabraknie również prezentacji artystycznych w wykonaniu seniorów z naszego województwa. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach włączył się w akcję "Weekend seniora z kulturą", organizowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Na seniorów czeka mnóstwo interesujących atrakcji już w sobotę, 2 października.

https://emkielce.pl/kultura/weekend-seniora-z-kultura-w-wojewodzkim-domu-kultury

Dzień Zwierzaka w Galerii Echo

Sobota, 2 października, godzina 12, Galeria Echo. Wszyscy miłośnicy czworonogów mają wspaniałą okazję do świętowania - Dzień Zwierzaka! W sobotę, w Galerii Echo, nauczymy się urozmaicać czas naszym pupilom różnymi zabawkami i aktywnościami, otrzymamy wiele cennych informacji od weterynarzy i behawiorystów, wesprzemy zwierzaki które szukają swojego domu i wiele więcej!

https://fb.me/e/1oTdbrHNd

Trzecie spotkanie klubu gier planszowych

Sobota, 2 października, godzina 11, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach. Do dyspozycji będziecie mieli zbiór gier, dostępny w Bibliotece wzbogacony o zbiory Kuferka z Planszówkami. Spodziewajcie się gier dla każdego przedziału wiekowego oraz różnego poziomu zaawansowania (od 5 do 100 lat!). Dzieci w wieku do 12 lat zapraszamy z dorosłym opiekunem. Wstęp na spotkania jest wolny, obowiązują jednak zapisy. Grupa nie może liczyć więcej niż 12 osób. Uczestnicy posiadający certyfikat szczepienia nie zaliczą się do tego limitu.

https://fb.me/e/1ANnFu85L

Baśniowy koncert dla najmłodszych

Niedziela, 3 października, godzina 16, TLiA Kubuś. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego oraz Muzeum Zabawek i Zabawy zapraszają najmłodszych wiekiem i duchem do udziału w muzyczno-teatralnej zabawie, która rozbudzi wyobraźnię nawet w najbardziej pochmurny, jesienny dzień.

https://fb.me/e/1IHsNsuBI

W REGIONIE

IX Piknik Pszczelarski

Sobota, 2 października, od godziny 11, Park Etnograficzny w Tokarni. Na "Rodzinną niedzielę skansenie. Piknik pszczelarski" (sektor małomiasteczkowy i świętokrzyski) zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej. Na stoiskach wystawców zagoszczą różnorodne gatunki miodu, produkty pszczele (wosk, pyłek) oraz wyroby powstałe na bazie miodu (pierniki, kosmetyki, syropy lecznicze). Przewidziano też wiele innych atrakcji dla całych rodzin.

https://fb.me/e/1OcG2qixm

  1. Zjazd Postaci Bajkowych w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie

Niedziela, 3 października, godzina 13, ECB w Pacanowie. Na spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Śnieżką, i innymi księżniczkami zaprasza Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie! Nie zabraknie też Tytusa, Koziołka Matołka i maskotek z Psiego Patrolu. "Przygotowaliśmy dla Was strefy warsztatowe. Będziemy tworzyć obrazy z nici, malować na koszulkach, tworzyć przepiękne przypinki i hat craft. Zapraszamy również na spektakl dla dzieci „Księżniczka Rosa i Klimek” i Koncert Familijny  w wykonaniu Teatru Katarynka", informują organizatorzy.

https://centrumbajki.pl/12-zjazd-postaci-bajkowych/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO