Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co łączy dinozaury z pszczołami? Dowiemy się tego na nietypowej wystawie

czwartek, 18 listopada 2021 14:04 / Autor: Aleksandra Rękas
Co łączy dinozaury z pszczołami? Dowiemy się tego na nietypowej wystawie
Co łączy dinozaury z pszczołami? Dowiemy się tego na nietypowej wystawie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższy poniedziałek 22 listopada, zainaugurowana zostanie akcja „Do ekologii przez geologię”. W jej ramach, maluchy dowiedzą się między innymi tego co łączy pszczoły z dinozaurami,  a także zobaczą wystawę ze… śmieci.

Organizatorzy akcji, czyli Fundacja Odzyskaj Środowisko wraz z organizacją odzysku AURAEKO i Centrum Geoedukacji Geonatura Kielce, zachęcają do wyruszenia w podróż po prehistorii, by budować ekologiczną przyszłość naszej planety.

- Akcja składa się z kilku ciekawych elementów. Pierwszym z nich jest wystawa autorskiej kolekcji „Beeżuterii”. Nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ nawiązuje do pszczół. Odwołania te znajdziemy  między innymi w miodowym kolorze kolekcji, czy w kształtach heksagonu – wylicza Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

W ramach wydarzenia odbędzie się też wystawa „Ogrodu w szkle”.

- To kompozycje elektrycznych śmieci, zatopionych w szklanych słojach. Autorką tych niepowtarzalnych dzieł sztuki jest absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych –Katarzyna Samczyńska. Jednocześnie będziemy informować o recyklingu i o tym, dlaczego tak ważne jest przetwarzanie elektrycznych śmieci - opowiada.

Wystawę będzie można oglądać w Centrum Geodukacji Geonatura Kielce. W ramach akcji odbędą się również warsztaty „trash art”.

- Razem z dziećmi będziemy tworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki ze śmieci. Sprawdzimy jak połączyć przeszłość z przyszłością i porozmawiamy o bezpieczeństwie ekologicznym – podsumowuje Karolina Kędzierska.

Warsztaty edukacyjne będą odbywać się w dniach 22-23 listopada, a wystawę będzie można oglądać od 22 listopada do 3 grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO