Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ciepła woda szybciej wróci do kranów?

poniedziałek, 22 lipca 2019 09:54 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Mieszkańcy Osiedla Na Stoku, Świętokrzyskiego i Os. Słoneczne Wzgórze od 8 lipca pozostają bez ciepłej wody w kranach, ato z powodu remontu magistrali ciepłowniczej. Planowany był do 28 lipca, lecz bardzo możliwe że ciepła woda pojawi się szybciej.

- To nie są oficjalne informacje - mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Anna Niedzielska. - Kiedy będziemy mieć pewność, że ciepła woda pojawi się wcześniej, od razu to przekażemy mieszkańcom. Na ten moment nie jest to jeszcze pewne, dlatego wstrzymujemy się od informacji. Prace przy ul. Warszawskiej prawie się zakończyły, ale pozostaje kwestia stabilizacji. Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości - informuje rzecznik Niedzielska.

- Możemy stwierdzić, że ciepła woda raczej pojawi się kilka dni wcześniej - mówi nieoficjalnie wykonawca remontu, firma Sawex. - We wtorek lub środę powinniśmy skończyć prace. Bierzemy pod uwagę ewentualny poślizg, dlatego nie ma oficjalnego komunikatu - informuje pracownik firmy.

Przypomijmy, że remont magistrali sieci ciepłowniczej jest jedną z największych inwestycji MPEC w Kielcach. Co roku w okresie wakacyjnym mieszkańcy północnych osiedli w Kielcach przez kilkanaście dni pozostają bez ciepłej wody. 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO