Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Caritas gotowa do działania

piątek, 11 stycznia 2013 13:18 / Autor:
Kielecka Caritas podsumowuje miniony rok i mobilizuje już kielczan do wspólnych działań na rzecz potrzebujących w kolejnym, 2013. Tradycyjnie powtórzone zostaną sztandarowe akcje organizacji, czyli zbiórki żywności, jakie prowadzone są w sklepach przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a dzięki którym co roku udaje się pomóc coraz większej liczbie ubogich rodzin. Podczas takich akcji kielczanie zastawiają stoły tysiącom potrzebujących.

– Wsparcie kielczan ma ogromne znaczenie, ponieważ od wielu lat sukcesywnie rośnie liczba potrzebujących – podkreślał podczas ostatnich zbiórek ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas. – Nie widać tego wyraźnie z roku na rok, ale w ciągu pięciu lat to wzrost już o 30%. Na szczęście, rośnie też zainteresowanie akcjami Caritas. W kolejnych planach będzie sprzedaż baranków wielkanocnych, z których dochód przeznaczany jest m.in. na organizację najuboższym dzieciom letniego wypoczynku. Na ten cel też przekazana zostanie część pieniędzy zebranych ze sprzedaży świec wigilijnych.

Łącząc szczytny cel z katechezą, Caritas przed Wielkanocą będzie też zachęcała młodzież i całe rodziny do składania wielkopostnej jałmużny. Wypełnione skarbonki wrócą do parafii, gdzie ofiary zostaną przeznaczone na rzecz chorych dzieci i starszych parafian.

Z początkiem wiosny Caritas będzie jeszcze apelować do kielczan o wsparcie kampanii Pola Nadziei. Ma ona przede wszystkim budzić wrażliwość na potrzeby terminalnie chorych. W Kielcach wiąże się z planami budowy pierwszego w mieście stacjonarnego hospicjum, na które wciąż zbierane są datki.

Szczytne cele Caritas można też wesprzeć na co dzień, warto też pamiętać o tej organizacji pożytku publicznego podczas rozliczania swojego zeznania podatkowego; 1% tradycyjnie jest przeznaczany na pomoc ubogim i budowę hospicjum.

Tag:
Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO