Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Busy blokują zatoki autobusowe. Będą mandaty

czwartek, 14 stycznia 2021 10:49 / Autor: Adrianna Linertowicz
Busy blokują zatoki autobusowe. Będą mandaty
Fot. Straż Miejska w Kielcach
Busy blokują zatoki autobusowe. Będą mandaty
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Busy blokujące zatoczki autobusowe i przystanki to w Kielcach problem od lat. Straż Miejska zapowiada karanie winnych mandatami.

Przewoźnicy chcący korzystać z możliwości postoju na przystankach autobusowych muszą posiadać do tego uprawnienia.

Przewoźnicy korzystający z przystanku są zobligowani do ścisłego przestrzegania rozkładu jazdy ustalonego z ZTM, a także do zatrzymywania busa na początku zatoki przystankowej. W przypadku jej braku muszą zająć miejsce w taki sposób, aby nie blokować przystanku.

Rzeczywistość jest jednak inna. Wielu kierowców nagminnie ignoruje obowiązujące zasady. Najwięcej takich przypadków ma miejsce w zatoce na ulicy Czarnowskiej i Żytniej.

Straż Miejska zapowiada, że skontroluje wszystkie miejsca, w których może dochodzić do naruszeń. Kierowcy popełniający wykroczenia muszą liczyć się z tym, że mogą zostać wezwani do Zespołu ds. wykroczeń, gdzie po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego otrzymają mandaty karne.

- Do tej pory wystawionych było 9 mandatów karnych, a oprócz tego prowadzonych jest 13 postępowań wyjaśniających, z których najprawdopodobniej zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu - informuje Bogusław Kmieć ze Straży Miejskiej w Kielcach. 

Straż Miejska informuje, że zasady korzystania ze wszystkich przystanków na terenie Kielc reguluje uchwała Rady Miejskiej w Kielcach z 2020 roku oraz zarządzenie prezydenta miasta w sprawie ustalenia "Regulaminu określającego tryb i warunki wydawania uzgodnień zasad korzystania z przystanków komunikacyjnych i dworców w Gminie Kielce".

Zdjęcia: Straż Miejska w Kielcach.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO