MIASTO
Burzliwy rok dla Kielc. [Podsumowanie 2016 roku]
Polityczne zawirowania, referendum, przygotowania do ważnych inwestycji, ciągnąca się sprawa Korony Kielce oraz sukcesy i zaskoczenia w kieleckim biznesie. To był z pewnością burzliwy rok dla Kielc.
2016 rok zaczął się od zmian w prezydium kieleckiej Rady Miasta. Przewodniczącą Joannę Winiarską zastąpił radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Kozak. Od tej pory większość w radzie ma prezydenckie ugrupowanie Porozumienie Samorządowe oraz PiS. Później Kielce żyły zbieraniem podpisów pod referendum o odwołanie prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego. Podpisy udało się zebrać, ale czerwcowe głosowanie okazało się nieważne ze względu na niską frekwencję.
W między czasie władze miasta zdecydowały o trzech bardzo ważnych inwestycjach. Za blisko 40 milionów drogowcy wyremontują ulice Wojska Polskiego. Ponad trzy razy więcej będzie kosztowała przebudowa Zagnańskiej oraz Witosa. Ogromnym sukcesem można uznać kupno dworca PKS za ponad 20 milionów złotych. Za kolejne 30 milionów popularne UFO zostanie wyremontowane.
2016 rok nadal nie przyniósł rozwiązania w sprawie Korony Kielce, choć bliscy przejęcia byli kolejno: Andrzej Grajewski, Jakub Meresiński i Marek Citko oraz przedstawiciele Senegalu. A jaki był mijający rok dla naszego biznesu? Najważniejszą informacją była rezygnacja ze stanowiska prezesa Kolportera, założyciela firmy Krzysztofa Klickiego. Oprócz tego Kielecki Park Technologiczny zrealizował ogromny projekt startupowy i nadal rozwija się w błyskawicznym tempie.