Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Budowa Zagnańskiej zakończona!

czwartek, 29 grudnia 2022 13:20 / Autor: Weronika Karyś
Budowa Zagnańskiej zakończona!
KIELCE.EU
Budowa Zagnańskiej zakończona!
KIELCE.EU
Weronika Karyś
Weronika Karyś

– W ramach prac ulica Zagnańska została poszerzona, funkcjonują dwa pasy ruchu do jazdy w przeciwnych kierunkach oraz pośrodku tzw. pas wielofunkcyjny, który umożliwia wykonywanie manewrów skrętu w lewo na poszczególne posesje – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Prace drogowe prowadzone były na odcinku mierzącym blisko półtora kilometra. Chodzi o teren od skrzyżowania Zagnańskiej z ulicą Witosa do granicy miasta.

Rozbudowa rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku. W ramach prac m.in. przebudowano kanalizację deszczową, oczyszczalnię wód deszczowych, sieć elektryczną, gazową, a także wybudowano kanał technologiczny, nowe zatoki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz postawiono oświetlenie uliczne.

Kompleksowo przebudowano skrzyżowania z ul. Peryferyjną i Stare Sieje. Integralnym elementem inwestycji była budowa nowej pętli autobusowej w rejonie Aresztu Śledczego. Powstały na niej stanowiska manewrowe dla autobusów oraz ponad 40 miejsc postojowych dla samochodów.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO