Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bezpośrednio do Zakopanego i Włoszczowy. Wakacyjny rozkład jazdy

wtorek, 06 czerwca 2023 09:40 / Autor: Wojciech Dudkowski
Bezpośrednio do Zakopanego i Włoszczowy. Wakacyjny rozkład jazdy
Bezpośrednio do Zakopanego i Włoszczowy. Wakacyjny rozkład jazdy
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W wakacje pojedziemy bezpośrednim pociągiem do Zakopanego, od 11 czerwca Kielce będą połączone z Włoszczową Północ. Nie będzie natomiast wakacyjnych pociągów do Sandomierza. PKP PLK opublikowało nowy rozkład jazdy pociągów na wakacje.

Od 11 czerwca Kielce zyskają bezpośrednie połączenie ze stacją Włoszczowa Północ. Jest to możliwe, dzięki otwarciu łącznicy w Czarncy. Na tej stacji wsiąść można w bezpośrednie pociągi m. in. do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Zakopanego, a także zagraniczne – do Czech, Austrii, Litwy. Dziennie będzie to 9 połączeń: o 5:24, 8:00, 11:12, 14:45, 16:37, 17:51, 19:31, 21:48, 23:11. Podróż będzie trwała około godziny.

Na wakacje wracają bezpośrednie połączenia z Kielc do Zakopanego. Od 21 czerwca pociąg IC Karłowicz wyruszy z Kielc o 7:44, a do celu dojedzie na 12:58. W drogę powrotną wyruszy o 15:14 i do Kielc dojedzie na 20:23. Połączenie obsługiwane będzie bezprzedziałowym składem Stadler Flirt, wyposażonym w kilmatyzację, gniazdka elektryczne i wagon gastronomiczny. Nie zatrzyma się jednak na głównym dworcu w Zakopanem, lecz na oddalonej o około 2 kilometry tymczasowej stacji przy ulicy Chyców Potok na Spyrkówce. Do centrum miasta będzie można dojechać autobusem.

Pierwszy poranny pociąg do Warszawy odjedzie później – o 5:28. Zmieni też kategorię z TLK na IC – będzie zestawiony z klimatyzowanych i wyposażonych w gniazdka elektryczne wagonów.  Z powodu remontu warszawskiego węzła kolejowego, pociągi do Warszawy nie zatrzymują się na stacjach Warszawa Centralna ani Warszawa Śródmieście. Większość z nich ma postoje na stacjach Warszawa Służewiec, Warszawa Zachodnia, Warszawa Młynów, Warszawa Gdańska. IC Karłowicz o 20:28 i TLK Ustronie o 22:32 pojadą przez Dęblin, Pilawę, Otwock do Warszawy Wschodniej.

Nie będzie tradycyjnych weekendowych pociągów z Kielc do Sandomierza. Ostatni z nich podjedzie w niedzielę 11 czerwca, w ostatnim dniu długiego weekendu z okazji Bożego Ciała.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie portalpasazera.pl i na plakatach na stacjach kolejowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO