Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Bezpłatne atrakcje dla kielczan. Prezydent dziękuje za wysoką frekwencję

czwartek, 16 listopada 2023 08:13 / Autor: Michał Łosiak
Bezpłatne atrakcje dla kielczan. Prezydent dziękuje za wysoką frekwencję
Bezpłatne atrakcje dla kielczan. Prezydent dziękuje za wysoką frekwencję
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w najbliższy weekend (18 i 19 listopada) kielczanie będą mogli bezpłatnie skorzystać z oferty miejskich placówek kulturalnych i naukowych. Ma to być podziękowanie mieszkańcom miasta za udział w wyborach.

Podobna inicjatywa miała miejsce m.in. w Gdańsku. W Kielcach, z propozycją wyszedł Dariusz Kisiel, radny miejski.

– Udostępnienie wszelkich instytucji miejskich w wybranym przez pana dniu na wzór znanych już "nocy muzeów" stałoby się swoistą formą docenienia tak wysokiego wyniku frekwencji wyborczej w naszym mieście, a także pomogłoby budować lepszy wizerunek jego władz – napisał do prezydenta Kielc.

Włodarz zgodził się na taki pomysł i w związku z tym kielczanie skorzystają z poniższej oferty:

Kielecki Teatr Tańca, 18 listopada, godz. 18:00 na Dużej Scenie (scena za stalową kurtyną) Kieleckiego Teatru Tańca zostanie wystawiony spektakl zadedykowany mieszkańcom Kielc, składający się z trzech choreografii: „Ashes of a dead frog” w choreografii Jacka Lumińskiego, "Bursztynowy Ptak" w choreografii i wykonaniu Sebastiana Wiertelaka oraz "Słyszę dzwony w głębi oceanu" w choreografii i wykonaniu Łukasza Zgórki. Spektakl powstał w ramach projektu pt. “Małe formy choreograficzne” realizowanego przez partnera KTT – Katowice Miasto Ogrodów w ramach programu „Przestrzenie Sztuki”.

Wstęp na spektakl będzie wolny. Ilość miejsc jest ograniczona. Po odbiór bezpłatnych wejściówek można się zgłaszać do impresariatu KTT, tel.:41 367 67 12 wew. 112, 113.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza kielczan 18 listopada w godzinach od 9:00 do 15:00 do filii  nr 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13. W tym dniu każdy kto zapisze się do Biblioteki będzie mógł wyrobić sobie za darmo kartę biblioteczną.

Muzeum Historii Kielc, 18 listopada w godzinach otwarcia placówki mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z oferty instytucji.  

Muzeum Zabawek i Zabawy, 18 listopada w godzinach otwarcia placówki mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z oferty instytucji.

Dom Kultury „Zameczek”, 18 listopada, godz. 13:00 zaprasza do swojej siedziby przy ul. Słowackiego 23 na wystawę malarstwa Anity Buły „Krótkowzroczność” oraz konkurs wokalny w kulturze Hip-Hop – „Rap Korona”.

Galeria Sztuki Współczesnej „Winda” Kieleckie Centrum Kultury, 19 listopada w godz. 12:00 – 15:00 zaprasza na bezpłatne zwiedzanie wraz z najnowszą wystawą "Pustka nie jest niczym" autorstwa Magdaleny Rucińskiej. Obrazy autorki to ciekawe interpretacje dla odbiorcy. Przenika je tematyka osobista, zogniskowana wokół człowieka, wnętrz, motywów roślinnych, fotografii i innych rodzinnych parafernaliów. Magda Rucińska to rysowniczka, malarka, autorka tekstów o sztuce, komiksie i ilustracji.  

Geonatura Kielce, Centrum Geoedukacji, 19 listopada w godz. 10:00 – 16:00 zaprasza na nieodpłatne zwiedzanie wystawy stałej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO