Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie wniosek o zgodę na zakup Korony. Jest trzech zainteresowanych

środa, 19 sierpnia 2015 10:10 / Autor: Piotr Natkaniec
Będzie wniosek o zgodę na zakup Korony. Jest trzech zainteresowanych
Będzie wniosek o zgodę na zakup Korony. Jest trzech zainteresowanych
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Na najbliższej sesji Rady Miasta będzie uchwała o sprzedaży 100% akcji Korony Kielce. Wśród potencjalnych zainteresowanych jest klub AS Roma, firma ze Szwajcarii oraz biznesmen Andrzej Grajewski. 

 

Te informację potwierdził prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Dziesiątego września jest Sesja Rady Miasta, na której planuje postawić wniosek o zgodę na zakup 100% akcji Korony. Są trzy zainteresowane strony. Do sesji mamy jeszcze sporo czasu, mam nadzieję, że do tego momentu zapadną decyzję i okaże się kto jest najbardziej zainteresowany przejęciem Korony – mówi. 

O negocjacjach prowadzonych z AS Romą wiadomo od pewnego czasu. Nowością są natomiast biznesmen Andrzej Grajewski i szwajcarska firma. Były właściciel Widzewa Łódź był już w Kielcach na meczach z Jagiellonią Białystok i Ruchem Chorzów. To jednak mocno kontrowersyjna postać. Za jego rządów łódzki klub awansował w 1996 roku do Ligi Mistrzów. Był to ostatni polski zespół, który tego dokonał. Jednak w 2004 roku wpędził klub w ogromne problemy finansowe. W czasach gdy był prezesem, Widzew wpadł w długi i spadł z Ekstraklasy. Normą był brak prądu, wody czy ogrzewania w klubowych budynkach. Piłkarze też nie mieli łatwo, bo Grajewski potrafił wyrzucać ich z wynajmowanych mieszkań, bo twierdził, że nie ma kto za nie zapłacić. – Grajewski to mój dobry kolega. Mogę z nim iść na kolację, ale nie ma możliwości żebyśmy razem współpracowali w Widzewie – mówił swego czasu w jednym z wywiadów Zbigniew Boniek, aktualny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po odejściu z Widzewa Grajewski nie zrezygnował z piłki, organizował obozy, działał na rynku agentów piłkarskich.

O firmie ze Szwajcarii prezydent Lubawski nie chce mówić za wiele – Rozmawiamy od pół roku – usłyszeliśmy. Jak na razie nic mu nie wiadomo na temat planów Krzysztofa Adamczyka, który chce skupić wokół klubu świętokrzyskie przedsiębiorstwa. – Mówię o tym co jest i z kim rozmawiam – dodaje Lubawski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO