Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będą bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

środa, 10 lipca 2024 12:13 / Autor: Maria Karyś
Będą bezpłatne badania w kierunku osteoporozy
Będą bezpłatne badania w kierunku osteoporozy
Maria Karyś
Maria Karyś

Z bezpłatnych badań w kierunku osteoporozy będą mogli skorzystać mieszkańcy Kielc powyżej 40. roku życia. Wydarzenie profilaktyczne odbędzie się w najbliższy wtorek (16 lipca) przed siedzibą Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, w godzinach od 9 do 16. Obowiązują zapisy.

– Oprócz badania, zostanie też poprowadzony instruktaż samobadania piersi i jąder przy użyciu fantomów. Na stanowisku SANPIED-u będzie możliwość wykonania badania dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu a także pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz dokładna analiza składu ciała za pomocą wagi TANITA – opowiada Aleksandra Sutowicz, rzecznik rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach.

Ponadto doradcy zaprezentują oraz wyjaśnią jak korzystać z aplikacji NFZ.

- Opowiedzą o portalu Akademia czy Diety. Dodatkowo zaprezentują aplikację „Fizjo+”, które jest dedykowana osobom borykającym się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, barku i biodra – dodaje rzecznik.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy się zapisać pod numerem telefonu: 883 066 355.

- Z badań można skorzystać również w inne dni. W poniedziałek (15 lipca) będzie taka możliwość w Wolnej Strefie przy ul. Żeromskiego 44 w Kielcach, z kolei w środę i czwartek (17 i 18 lipca) w Świętokrzyskim Oddziale NFZ, al. IX Wieków Kielc 2a – wyjaśnia Sutowicz.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO