Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Awaria w kieleckiej „Kostce”

środa, 14 stycznia 2026 12:11 / Autor: Aleksandra Rękas
Awaria w kieleckiej „Kostce”
Awaria w kieleckiej „Kostce”
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Awaria w kieleckiej szkole. Woda zalała pomieszczenia w budynku Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, przy ul. Stanisława Kostki. Na miejscu pracowali strażacy.

Jak mówi mł. asp. Beata Gizowska z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, sygnał o zdarzeniu trafił do strażaków po godzinie 6 rano. 

–  Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i stwierdzili, że woda wydobywała się z sieci hydrantowej na poziomie parteru. Woda zalała pomieszczenia piwniczne, a jej głębokość miejscami dochodziła do metra. Strażacy przy użyciu dwóch pomp elektrycznych wypompowali wodę na zewnątrz – relacjonuje Gizowska.

Działania trwały prawie cztery godziny. W związku z awarią od dziś (14 stycznia) do piątku 16 stycznia, zajęcia w szkole zostały odwołane.

Wesprzyj nas!
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO