Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Apel niepełnosprawnych. Każdy z nas może ułatwić im życie

czwartek, 06 sierpnia 2020 12:35 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Niewłaściwie zaparkowane samochody i sprzęty pozostawiane na środku drogi to tylko niektóre z problemów, które utrudniają funkcjonowanie niepełnosprawnym. Społeczna Rada do spraw Osób Niepełnosprawnych zaapelowała do mieszkańców Kielc, aby mieli na uwadze, że tak błahe z pozoru rzeczy mają dla osób z dysfunkcjami duże znaczenie.

Jak poinformowali członkowie Rady, jedną z rzeczy, na której zależy im najbardziej jest usuwanie wszelkich barier, aby ułatwiać niepełnosprawnym funkcjonowanie.

– Kielce są dość rozległe, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby informowali nas o przeszkodach, jakie napotykają niepełnosprawni. Chcemy je usuwać na bieżąco, aby nie czuli się wykluczeni, ponieważ są tak samo pełnoprawnymi mieszkańcami miasta – mówi Kamil Suchański, wiceprzewodniczący Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych.

Dosyć powszechnym problem jest zajmowanie przez ludzi bez dysfunkcji miejsc parkingowych, przeznaczonych dla tych z niepełnosprawnościami.

– Apelujemy, żeby nie zostawiać skuterów czy hulajnóg na środku przejścia. Ważne jest też parkowanie w taki sposób, aby nie utrudniać przejazdu nie tylko wózkom inwalidzkim, ale też dziecięcym – mówi Paweł Słowik, sekretarz Rady.

Osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać swoje problemy do pełnomocnika prezydenta, Andrzeja Pióry.

– Pan Jerzy jest osobą bardzo otwartą. Chętnie wysłucha każdego i wspomoże na miarę jego możliwości – zapewnia Andrzej Janowski, przewodniczący Rady.

Andrzej Pióro pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Można kontaktować się z nim od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 41 331 25 24.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO