Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Agata Wojda: Gospodarka jest najważniejsza

wtorek, 13 lutego 2024 16:48 / Autor: Maciej Piętka
Agata Wojda: Gospodarka jest najważniejsza
Agata Wojda: Gospodarka jest najważniejsza
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc, Agata Wojda ogłosiła swój program gospodarczy dla miasta. Postuluje ona m.in. postawienie na rozwój terenów inwestycyjnych i większą współprace sektora prywatnego z publicznym. Chce także stworzenia Biura Rozwoju Miasta.

Jak podkreślała Agata Wojda, w Kielcach od wielu lat nikt nie rozwijał terenów inwestycyjnych.

– W tej kampanii chcę bardzo dużo mówić o gospodarce. Moim priorytetem jest rozwijanie w naszym mieście terenów inwestycyjnych. W Kielcach jest ich około dziesięciu. Przez ostatnie 20 lat, żadna władza nie zajmowała się tymi obszarami, a ja chcę to zmienić. Wiele tych terenów wymaga rozbudowy infrastruktury – wyjaśniała.

Kandydatka PO, zaznaczała również, że konsultowała się z przedsiębiorcami. Wynika z nich, że miastu potrzebne są wieżowce klasy A. Mają to być miejsca, które umożliwią rozwój „dużego” biznesu.

– Miasto może być doskonałym partnerem i dawać inwestorom odpowiedni impuls. Jako prezydent Kielc, powołam w tym celu Biuro Rozwoju Miasta. Przejmie ono kompetencję organu odpowiedzialnego za planowanie przestrzenne. Chcę by to biuro zajmowało się również promocją gospodarczą i partnerstwem publiczno-prywatnym, czyli tematem, który do tej pory w Kielcach jest niewykorzystany – dodała Agata Wojda.

Dzisiejsza konferencja odbyła się w wieży widokowej Targów Kielce, a sama lokalizacja nie była przypadkowa.

– Targi nie powinny stać w miejscu, kiedy inni idą do przodu. Z racji swojej działalności spółka nie otrzyma dofinansowania z Unii Europejskiej i musi sama ponieść koszty inwestycyjne. Targi są na to gotowe, ale potrzebują do tego normalnych, parnterskich stosunków z miastem. Deklaruję, że jeśli zostanę prezydentką miasta Kielce, to zyski Targów będą przeznaczane właśnie na inwestycję – podsumowała była wiceprezydent stolicy województwa świętokrzyskiego.

Na konferencji wraz z Agatą Wojdą głos zabrali również trzej przedsiębiorcy: Michał Matejko, Łukasz Syska i Wiktor Pytlak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO