Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Agata Binkowska odwołana z funkcji dyrektora. Decyzja ma związek z doniesieniami dot. mobbingu

środa, 23 czerwca 2021 13:46 / Autor: Weronika Karyś
Agata Binkowska odwołana z funkcji dyrektora. Decyzja ma związek z doniesieniami dot. mobbingu
Agata Binkowska odwołana z funkcji dyrektora. Decyzja ma związek z doniesieniami dot. mobbingu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Agata Binkowska przestała pełnić funkcję dyrektora wydziału gospodarki komunalnej i środowiska. Wciąż będzie jednak pracować w strukturach kieleckiego Urzędu Miasta.

Przypomnijmy: w połowie marca pojawiły się doniesienia na temat mobbingu w kierowanym przez Agatę Binkowską wydziale gospodarki komunalnej i środowiska. Sprawa była analizowana przez specjalnie powołaną komisję antymobbingową, która miała sprawdzić czy w kieleckim ratuszu doszło do przekroczenia uprawnień. Jej prace zakończyły się w poniedziałek, 21 czerwca.

Sporządzony protokół został podpisany przez siedem osób. Dokument zawierał m.in. uwagi i wnioski, które dzisiaj, 23 czerwca, zostały zaakceptowane przez prezydenta Bogdana Wentę. Ich treść jest następująca:

„Zachowania Dyrektor Agaty Binkowskiej nie wyczerpują w pełni znamion systematycznego i stałego mobbingu. Komisja jednak ze względu na agresywne zachowania werbalne oraz za ujawnienie danych wrażliwych pracownika rekomenduje zmianę stanowiska pracy Pani Dyrektor Agaty Binkowskiej na nie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz rekomenduje ukaranie karą porządkową upomnienia”.

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, włodarz odstąpił od pisemnej kary porządkowej upomnienia. Przeprowadził jednak z panią dyrektor długą rozmowę dyscyplinującą, a następnie zaproponował zmianę warunków pracy i płacy. Na mocy porozumienia Agata Binkowska została odwołana z funkcji dyrektora i powołana na głównego specjalistę wydziału urbanistyki i architektury UM.

Kilka dni temu nastąpiła także zmiana stanowiska pracy pani Aleksandry Woźniak-Czaplarskiej, która do tej pory była zastępcą Agaty Binkowskiej. - Nie jest to w żaden sposób związane z pracami komisji antymobbingowej. Pani Woźniak-Czaplarska pozostaje w strukturach wydziału gospodarki komunalnej i środowiska, lecz nie w funkcji zastępcy dyrektora. Oczywiście w dalszym ciągu mocno liczymy na jej wiedzę i doświadczenie – mówi Tomasz Porębski.

Funkcje p.o. dyrektora obejmie pani Aneta Boroń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO