Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

6 firm chce zaprojektować GUM

wtorek, 11 grudnia 2018 07:52 / Autor: Piotr Natkaniec
6 firm chce zaprojektować GUM
6 firm chce zaprojektować GUM
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Kolejny krok w stronę budowy budynków Głównego Urzędu Miar. W przyszłym tygodniu poznamy firmę, która zaprojektuje nowoczesny kampus laboratoryjny. Do ostatniego etapu konkursowego zakwalifikowało się 6 firm.

Koncepcje architektoniczne każdej z pracowni będą teraz oceniane przez komisję konkursową. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 45 tysięcy złotych i zostanie zaproszony do negocjacji i opracowania dokumentacji projektowej. 21 grudnia poznamy zwycięską pracę.

Przypomnijmy, że za Starostwem Powiatowym na działce o powierzchni 11 hektarów powstanie ogromny kompleks laboratoriów, gdzie będą prowadzone najbardziej innowacyjne badania metrologiczne. Planowane jest wybudowanie 25 specjalistycznych laboratoriów.

Pracę w kampusie laboratoriów znajdzie docelowo prawie 200 wykwalifikowanych pracowników, absolwentów fizyki oraz chemii.

Dokumentacja projektowa i wykonawcza ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, natomiast w 2020 roku przeprowadzony zostanie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót. Budowa obiektu  potrwa do 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO