Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Kielce pomagają mieszkańcom Indii

czwartek, 09 lipca 2020 10:38 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: Michał Braun
Weronika Kępa

Kielecki radny Michał Braun zorganizował akcje pomocy dla najuboższych mieszkańców Indii. W ciągu ostatnich tygodni udało się zebrać ponad sześć tysięcy złotych, czyli sto dziesięć tysięcy rupii Indyjskich. Zgromadzone w ramach inicjatywy środki są przeznaczane na zakup żywności dla tamtejszej społeczności.

Wioska Vellatur, do której trafiło jedzenie, jest położona w południowych Indiach. Znajduje się tam sierociniec „Dobry Samarytanin”, w którym lata temu Michał Braun pracował jako wolontariusz.

"Głód może zabić nas wcześniej niż wirus" mówił pastor Ratnam, lider charytatywnej organizacji w Indiach zarządzającej sierocińcem.

W ciągu ostatnich tygodni osobom zaangażowanym w akcję udało się zebrać ponad sześć tysięcy złotych, czyli sto dziesięć tysięcy rupii Indyjskich. Pomoc trafiła głównie do osób starszych. Te otrzymały paczki, w których znajdowały się warzywa, ryż i środki czystości.

- Warunki życia w Indiach są, w porównaniu do tego co znamy z otoczenia, wprost niewyobrażalne. Dzięki stosunkowo niewielkim funduszom, można wesprzeć bardzo wielu potrzebujących - mówi Michał Braun.

- Organizacja charytatywna w Vellatura nie jest przypadkowa. Znam ją bardzo dobrze. Pracowałem w niej jako wolontariusz i wiem, że pomoc w całości trafia do najbardziej potrzebujących. Zachęcam więc do wsparcia naszej inicjatywy - dodaje.

Aby pomóc, wystarczy wejść na stronę internetową https://www.goodsamaritanorphanage.org.uk/donate lub skontaktować się bezpośrednio z radnym.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO