Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Dziesięć tysięcy rękawic trafiło do Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach

piątek, 08 maja 2020 10:48 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Dzięki akcji „Bądźmy Razem” kieleckie Stowarzyszenie Przystań dla Sztuki przekazało dziesięć tysięcy rękawic ochronnych do Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Instytucja zaopatrzyła również w maseczki ochronne Dom Pomocy Społecznej znajdujący się przy ulicy Jagiellońskiej.

Celem rozpoczętej w kwietniu akcji „Bądźmy Razem” jest internetowa sprzedaż grafik wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia Przystań dla Sztuki. - Postanowiliśmy spróbować je zlicytować i tym samym nie tylko przyczynić się do poprawy samopoczucia naszych podopiecznych, ale również pomóc w walce z koronawirusem - mówi Grzegorz Degejda, współtwórca Stowarzyszenia Przystań dla Sztuki.

Pierwsze zakupione środki ochrony osobistej trafiły już do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jagiellońskiej oraz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

- Oprócz przekazanych już rękawic i maseczek czekamy również na dostawę kombinezonów i fartuchów ochronnych. Wyzwaniem jest dla nas zakup jak największej ilości środków ochrony osobistej za jak najmniejsze pieniądze, ponieważ ceny rynkowe w większości są bardzo wysokie - tłumaczy Degejda.

- Akcja trwa. Cały czas zbieramy pieniądze, aby móc kupić za nie kolejne środki ochrony osobistej, niezbędne w walce z koronawirusem. Dlatego też wciąż zachęcamy do zaglądania do naszego sklepu internetowego, ponieważ tam ciągle pojawiają się nowe dzieła sztuki. Do akcji włączyli się artyści z całej Polski można więc kupić profesjonalne prace w okazyjnych cenach, a przy tym pomóc w walce z koronawirusem - dodaje.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy wejść na profil stowarzyszenia na Facebooku, a następnie kliknąć w zakładkę „sklep”. Tam pojawią się wszystkie dostępne grafiki, wystarczy kliknąć w jedną z nich i zostawić komentarz, a następnie skontaktować się ze stowarzyszeniem w wiadomości prywatnej.

Link do strony: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Przysta%C5%84-dla-Sztuki-478221132974854/

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO