Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Zgadywanki podczas święta mody

poniedziałek, 23 października 2017 10:21 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Znajomością literatury będziemy mogli się wykazać podczas kolejnego wieczoru Akademii OFF FASHION. Dziś o godzinie 19 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury rozpocznie się zabawa łącząca promocję czytelnictwa z modą i konkursem. W ramach spotkania zaproszeni goście odczytają nawiązujące do ubioru fragmenty książek, zaś zadaniem publiczności będzie odgadnięcie z jakiego tytułu pochodzi przytaczany tekst.

- W każdej książce znajdziemy opisy garderoby, ubioru, stylu. My to czasem przegapiamy. Publiczność zgaduje z jakich powieści pochodzą dane fragmenty. W loży komentatorów czy nawet podpowiadaczy zasiada, jak co roku, Piotr Kletowski i Marek Mikos, obecnie szef Narodowego Starego Teatru w Krakowie - mówi Magdalena Kusztal, dyrektor KCK.

Zgadywanki to propozycja na poniedziałkowy wieczór. Natomiast we wtorek o godzinie 19 w galerii Kostiumeria w KCK odsłonięta zostanie wystawa lalek z papieru. Akademia OFF FASHION zakończy się w piątek 27 października. Seria wydarzeń kulturalnych przygotowana została na kanwie powieści „Lalka” Bolesława Prusa.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO