Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Zajrzyjmy do teatru!". Kolejny filmik już w czwartek

środa, 28 kwietnia 2021 15:41 / Autor: Beata Kwieczko
"Zajrzyjmy do teatru!". Kolejny filmik już w czwartek
Fot. "Kubuś"
"Zajrzyjmy do teatru!". Kolejny filmik już w czwartek
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zachęca do obejrzenia filmiku pt. "Zajrzyjmy do teatru!" realizowanego w ramach akcji Dotknij Teatru. Jego premierę obejrzymy w najbliższy czwartek na kanale YouTube oraz Facebooku teatru.

Jest to kolejna produkcja, w której kubusiowe skrzaty teatralne Mysz i Wilk odkrywają, bawią i uczą. – Tym razem zabiorą nas w podróż do wnętrza teatru. Wybiorą się do foyer, na scenę, za kulisy. Spotkają po drodze wiele „wolnych lalek”, które przyjęły sobie do serca mądre przysłowie: "Gdy aktorów nie ma, lalki harcują" – mówi Karolina Gregorczyk-Rożkowicz, specjalistka ds. marketingu w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Co wyniknie z tej nieoczekiwanej wizyty Myszy i Wilka na scenie? Tego dowiemy się, oglądając filmik. Premiera odbędzie się w czwartek, 29 kwietnia, o godzinie 11 na kanale YouTube oraz na Facebooku teatru.

– W "Zajrzyjmy do teatru!" wzięły udział m. in. lalki autorstwa Pavla Hubički (Mamcia Lidia z przedstawienia "Wszystkie myszy lubią ser" w reżyserii Anny Nowickiej) oraz Dariusza Panasa (Wilk ze spektaklu "O Wilku i Czerwonym Kapturku" w reżyserii Przemysława Żmiejki). Lalki animowały aktorki: Agata Sobota i Jolanta Kęćko, natomiast nad reżyserią filmową czuwał Przemysław Żmiejko – informuje Karolina Gregorczyk-Rożkowicz.

Produkcja powstała w ramach akcji "Dotknij Teatru", organizowanej przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. Jest ona corocznie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku, ze względu na pandemię, a co za tym idzie niepewną sytuację teatrów wywołaną licznymi restrykcjami, trwa wyjątkowo od 27 marca do 31 maja. Następny filmik z przygodami Wilka i Myszy ukaże się w ramach akcji już 25 maja.

Wszystkie odcinki można znaleźć na stronie teatru.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO