Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Wybitni zamknęli festiwal

niedziela, 25 września 2016 23:27 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Występami gwiazd zakończył się festiwal jazzowy Memorial to Miles. Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpiły zespoły tworzone przez najwybitniejszych polskich muzyków.

Finałowy wieczór otworzył występ grupy Lime Tree Quartet z gościnnym udziałem Oli Lipińskiej, posiadaczki niezwykle ciepłego wokalu. Następnie zagrał zespół Łukasza Pawlika, syna wybitnego Włodzimierza Pawlika, pochodzącego z ziemi świętokrzyskiej laureata nagrody Grammy 2014. Młody muzyk z sentymentem podszedł do koncertu w Kieleckim Centrum Kultury, ponieważ w stolicy województwa świętokrzyskiego jego ojciec stawiał pierwsze kroki w karierze. Ponadto, materiał muzyczny prezentowany podczas Memorial to Miles 2016 w części był nagrywany w kieleckim studiu United Records. 

Koncertowy wieczór i cały festiwal zamknął występ zespołu z Tomaszem Stańko na czele. To trębacz jazzowy starego pokolenia, jeden z najlepszych na świecie. Wyróżniany odznaczeniami państwowymi Stańko wydał kilkadziesiąt albumów, tworzył muzykę filmową, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Swoje wielkie doświadczenie i wirtuozerię zaprezentował kielczanom na żywo w Kieleckim Centrum Kultury. 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO