Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

„Wróżka z kranu” na scenie Kubusia

środa, 25 maja 2022 14:35 / Autor: Magdalena Nowak
„Wróżka z kranu” na scenie Kubusia
„Wróżka z kranu” na scenie Kubusia
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

28 maja w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się premiera sztuki „Wróżka z kranu”, autorstwa Pierre’a Gripariego, w reżyserii Adama Walnego, który zaprojektował również scenografię do przedstawienia.

Spektakl opowiada o rodzinie, która nieoczekiwanie znalazła, wydawałoby się, łatwy sposób na szybkie wzbogacenie się.

W nagrodę za dobry uczynek starsza z sióstr, niegrzeczna Martynka, otrzymała od Wróżki niezwykły dar - po każdym wypowiedzianym brzydkim słowie z ust dziewczyny wypadała perła. Podekscytowani wizją dostatniej przyszłości mama i tata kazali córce rzucić szkołę i od tej pory zarabiać na utrzymanie rodziny słowami. Martynka, z początku zachwycona zadaniem, szybko się nim znudziła. Do kontynuacji dzieła rodzice podstępem zmusili więc młodszą córkę. Coś jednak poszło nie tak, bo z ust grzecznej Marysi zamiast pereł, zaczęły wypadać żmije. I wtedy do akcji wkroczył Czarodziej…

– Jest to historia o pomyłkach i perypetiach wynikających z pomyłek oraz o tym, że system kar i nagród nie zawsze jest trafny przy wychowaniu dzieci. Wróżka w spektaklu jest postacią nieoczywistą, sam jestem ciekaw percepcji widzów. Dzieci poprzez przedstawienie będą mogły poznać elementy historii sztuki poprzez teatr – mówi Adam Walny, autor scenografii.

We wróżkę wciela się Małgorzata Oracz. – Jest to zupełnie inna konwencja spektaklu niż do tej pory, nie lalki a przedmioty występują na scenie – mówi Małgorzata Oracz.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę 28 maja o godzinie 17.00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO