Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wernisaż wystawy prac Anny Kalety

środa, 16 czerwca 2021 15:42 / Autor: Beata Kwieczko
Wernisaż wystawy prac Anny Kalety
Wernisaż wystawy prac Anny Kalety
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Prace Anny Kalety będzie można obejrzeć na wystawie pt. "Preludium". Ekspozycja zostanie otwarta w czwartek, 17 czerwca, w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kieleckiego.

Anna Kaleta jest artystką fotografikiem, która od 2019 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski. Obecnie finalizuje swój dyplom magisterski pod kierunkiem dr hab. Jowity Mormul prof. UJK, na kierunku Sztuki Plastyczne w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jest trzykrotną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Czterokrotną stypendystką Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dwukrotnie, w 2020 i 2021 roku, otrzymała także Nagrodę Rektora UJK za całokształt pracy artystycznej.

W swoim dorobku artystycznym posiada liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, warsztaty artystyczne oraz projekty fotograficzne, malarskie i graficzne. Bierze czynny udział w wydarzeniach artystycznych w Polsce i za granicą. W 2019 roku odbyła staż w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, gdzie pod okiem Janusza Tryzno szkoliła się w zakresie typografii oraz książki artystycznej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO