Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W sobotę Noc Muzeów w Muzeum Wsi Kieleckiej

czwartek, 12 maja 2022 10:42 / Autor: Aleksandra Rękas
W sobotę Noc Muzeów w Muzeum Wsi Kieleckiej
W sobotę Noc Muzeów w Muzeum Wsi Kieleckiej
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższą sobotę (14 maja), podczas wieczornego zwiedzania, Muzeum Wsi Kieleckiej udostępni gościom dwa oddziały. Będzie można obejrzeć wyjątkowe wystawy, nie zabraknie też okazji do zrobienia artystycznych zdjęć.

Jednym z dwóch udostępnionych gościom oddziałów będzie Dworek Laszczyków w Kielcach

- W godzinach od 19 do 23, na dziedzińcu dworku będą prezentowane filmy między innymi z cyklu „Muzeum utracone", opowiadające o polskim dziedzictwie kultury utraconym w czasie II wojny światowej. Zobaczymy także filmy „Ginące zawody" – młynarstwo, tkactwo, kowalstwo, strzecharstwo – wyjaśnia Edyta Buras-Gierada, główny specjalista Działu Promocji i Marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej.

W sobotę będzie też okazja do obejrzenia nowej ekspozycji w Dworku „Zabytkowe kościoły drewniane na Kielecczyźnie". To wystawa fotograficzna połączona z ekspozycją muzealiów. Prezentowany materiał dotyczy 40 świątyń z  Kielecczyzny i jest pokłosiem badań terenowych zrealizowanych przez Dział Badań Etnograficznych w ubiegłym roku.

Kolejny obiekt, który będzie dostępny dla gości to Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie

- Zapraszamy w godzinach od 18 do 22. Oprócz zwiedzania ekspozycji będzie można także obejrzeć prezentację multimedialną na temat wsi polskich w czasie II wojny światowej, która będzie wyświetlana na ścianie budynku. Budynek będzie dodatkowo oświetlony po zachodzie słońca. Pasjonaci fotografii będą mieli wyjątkową okazję do wykonania artystycznych zdjęć – informuje Edyta Buras-Gierada.

noc muzeów 2022 poziom

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO