Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W piątek spotkanie z Grzegorzem Rakiem w Poczytalni na dVoRcu

poniedziałek, 16 stycznia 2023 13:54 / Autor: Aleksandra Rękas
W piątek spotkanie z Grzegorzem Rakiem w Poczytalni na dVoRcu
W piątek spotkanie z Grzegorzem Rakiem w Poczytalni na dVoRcu
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższy piątek, w Poczytalni na dworcu odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Rakiej, autorem powieści, opowiadań i dramatów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa muzyczna oprawa, będzie też możliwość kupienia książek z dedykacją.

Jak informuje Ewelina Iwan, zastępca dyrektora MBP w Kielcach, w spotkaniu wezmą udział także inni kieleccy artyści, min. Barbara Wrońska, Szczęsny Wroński, , Marcin Brykczyński czy Ryszard Koziej.

- Spotkaniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu kieleckiego artysty Macieja Jóźwika - muzyka grającego na gitarze i śpiewającego poezję - oraz Marka Dubeltowicza. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupienia książek autora wraz z dedykacją – wyjaśnia Ewelina Iwan.

Grzegorz Rak w czasach studenckich działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, prowadził nieformalny kabaret, a także był pomysłodawcą premier studenckich w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Należy do Związku Literatów Polskich. Autor ma na swoim koncie min. dramat „Nasze święto” (2004), powieść „Miłość w Rzeczniowie” (2018), czy „Fotografia” (2019).

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie zacznie się o godzinie 17.30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO