Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W Nowinach wspomną Czesława Niemena

czwartek, 14 października 2021 14:31 / Autor: Michał Łosiak
W Nowinach wspomną Czesława Niemena
W Nowinach wspomną Czesława Niemena
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dyskusje, koncert i pokaz specjalnego filmu – tak będzie wyglądało wspomnienie o Czesławie Niemenie, jakie już w sobotę, 16 października, odbędzie się w Gminny Ośrodku Perła w Nowinach. Będzie to spotkanie w ramach cyklu „Interesujący ludzie i ich pasje”.

Jednym z prelegentów będzie Tadeusz Skliński, autor książki „Niemen – dyskografia, fakty, twórczość”. Jak mówi Jan Kowalski, organizator spotkania, pisarz jest jednym z najwybitniejszych niemenologów.

– W szkole byliśmy w jednej klasie. Po latach okazało się, że jest autorem książki o Niemenie. Udało mi się z nim skontaktować i w sobotę będzie z nami. Fascynował się Czesławem, jeździł z nim na koncerty, zbierał pamiątki i był przy jego śmierci. Bardzo chciałem zorganizować z nim spotkanie, bo z pewnością poruszy ciekawe wątki – tłumaczy Jan Kowalski.

O Czesławie Niemenie porozmawia także Krzysztof Magowski, reżyser filmowy. W trakcie wydarzenia uczestnicy obejrzą także film „Sen o Warszawie” oraz wysłuchają utworów jednego z najwybitniejszych polskich muzyków w wykonaniu Darka Bernatka.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Początek wydarzenia o godzinie 17.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO