Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W niedzielę Motopiknik w Tokarni

wtorek, 09 sierpnia 2022 14:31 / Autor: Aleksandra Rękas
W niedzielę Motopiknik w Tokarni
W niedzielę Motopiknik w Tokarni
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższą niedzielę (14 sierpnia), w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się 16. Świętokrzyski Zlot Zabytkowych Aut i Motocykli. Na fanów motoryzacji czekają prawdziwe perełki – zobaczyć będzie można między innymi odrestaurowanego Opla P4 z 1936 roku.

Po raz pierwszy w skansenie zaprezentuje się ARS OLD CAR muzeum motoryzacji. W sektorze małomiasteczkowym swoje pojazdy pokaże kilkuset właścicieli. Zobaczymy  syreny, warszawy, polonezy, fiaty, żuki, skody, renault, nyski oraz  motocykle: junaki, sokoły i SHL- ki.

- Atrakcje promujące bezpieczeństwo pieszych i kierowców przygotowali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach Wydział  Ruchu Drogowego oraz z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia  będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód – informuje Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej.

Z kolei na starszych czekać będzie pojazd profilaktyczny, będzie można również poznać techniczne nowinki w nowoczesnym radiowozie i  motocyklu. Chętni dowiedzą się także, jak wygląda pobieranie odcisków palców i analiza linii papilarnych.

- Obecność na Motopikniku zapowiedziała Szkolna Grupa Przysposobienia Obronnego z Małogoszczy ORLĘTA POLAND COMMANDO LOK SURVIVAL-MILITARY. Na scenie natomiast wystąpi Zespół Ludowy Bolechowiczanie, Nidzianie Ankh i Łukasz Podsiadło – dodaje Beata Ryń.

Nie zabraknie też pysznego jedzenia. Na wydarzeniu pojawią się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, dania serwowane będą także z foodtrucków.  Swój udział zapowiedziało ponad 50 wystawców min. z rękodziełem oraz produktami regionalnymi.

Wjazd wystawców na Motopiknik będzie odbywał się od godziny 8 do 11. Na teren wystawy mogą wjechać tylko samochody, które premierę swojego modelu miały przed 1990 roku. Nie dotyczy to jednak  aut wyprodukowanych w Polsce oraz motocykli.

Muzeum Wsi Kieleckiej współorganizuje Motopiknik z Grupą "Tylko Klasykiem".

plakat motopiknik

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO