Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

W "Kubusiu" trwa "Animatus". Artyści walczą o cenne nagrody

poniedziałek, 12 października 2020 11:15 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Bartek Warzecha
Beata Kwieczko

W najbliższą środę poznamy laureatów III Międzynarodowego konkursu na stworzenie lalki, obiektu animowanego lub formy teatralnej "Animatus", który realizuje Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Jutro (13 października) rozpoczyna się drugi etap przedsięwzięcia.

Na tegoroczny konkurs wpłynęły 23 prace z kraju i z zagranicy. Spośród nich jury wybrało sześć. Ich autorami są Paulina Araszkiewicz, Patrizia Ende, Filip Jaśkiewicz, Andrzej Kuba Sielski, Łukasz Skwara i Małgorzata Tarasewicz-Wosik.

– Kandydaci spotkają się z jury online 13 i 14 października, aby porozmawiać o swoich pomysłach. Spośród nich zostanie wybranych trzech autorów, którzy będą mieli okazję zrealizować swoje prace i pokazać je w trakcie finału projektu w grudniu 2020 w formie etiudy teatralnej – informuje Karolina Gregorczyk, koordynator projektu.

Artyści, którzy wzięli udział w konkursie, walczą o możliwość skorzystania z rezydentury artystycznej w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach oraz o nagrodę pieniężną w wysokości tysiąc euro. Konkurs jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO