Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W KCK „Nic nie stoi na przeszkodzie”

poniedziałek, 16 stycznia 2023 11:52 / Autor: Weronika Kępa
W KCK „Nic nie stoi na przeszkodzie”
Fot. Mateusz Wolski/KCK
W KCK „Nic nie stoi na przeszkodzie”
Fot. Mateusz Wolski/KCK
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kieleckie Centrum Kultury otrzymało blisko 80 tysięcy złotych na dostosowanie budynku oraz oferty edukacyjnej do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. W ramach projektu „Nic nie stoi na przeszkodzie” w instytucji pojawiły się specjalne oznakowania oraz przedmioty, zaplanowano też różne szkolenia, spotkania i warsztaty.

Realizacja projektu rozpoczęła się już w październiku 2022 roku. W ciągu blisko czterech miesięcy Kieleckie Centrum Kultury zmieniło już kilka istotnych elementów.

– Częściowo oznakowaliśmy budynek taśmami odblaskowymi, kupiliśmy pętlę indukcyjną do kasy, zmieniliśmy naszą stronę internetową pod kątem dostępności dla osób niewidomych i niedosłyszących, za chwilę ruszymy z cyklem spotkań – koncertów i wystaw z tłumaczem języka migowego. Przeszkolimy też pracowników, którzy będą się zajmować edukacją, właśnie pod kątem języka migowego – wylicza Augustyna Nowacka, dyrektor KCK.

Ponadto, w ramach projektu zaplanowano również między innymi projekcję czterech seansów filmowych, spotkania z sportowcami, artystami i blogerami zmagającymi się z różnymi niepełnosprawnościami, a także warsztaty teatralne i muzyczne

Projekt będzie realizowany do czerwca bieżącego roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO