Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W hołdzie matkom...

czwartek, 26 maja 2022 10:14 / Autor: Magdalena Nowak
W hołdzie matkom...
W hołdzie matkom...
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Przy okazji Dnia Matki przypominamy klip z wierszem "Nie gaś światła, matko" autorstwa Anny Zielińskiej-Brudek. Wiersz kieleckiej poetki zinterpretował doświadczony aktor i pedagog teatru, Lech Sulimierski, a muzykę skomponował Marcin Janaszek, kierownik Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

– Matka to najpiękniejsze słowo. Mamy matkę Boga, matkę Ziemię i nasze rodzicielki. Każda z nich wprowadza nas w świat, który ciągle zadziwia, otwiera nasze serca i pomaga poznać to co nieznane – mówi Anna Zielińska-Brudek, autorka wiersza "Nie gaś światła, matko".

– Dziś, kiedy zmagamy się z niepokojem, potrzeba pokory, szukamy ucieczki, bo pojawił się "jeden kamyk za dużo, obcy w ciemności uśpiony", w takich chwilach objawia się nam jedyny najpiękniejszy obraz matki, który nam pomaga przetrwać bez względu na to, czy jest z nami czy już jej brak. Bo kto cię przytuli gdy jest ci źle, kto obroni przed złem tego świata, choć jesteś już duży i wstydzisz się łez? Ona o tym wszystkim wie – tłumaczy.

Wiersz "Nie gaś światła, matko" jest na stronie pisarze.pl jednym z najbardziej popularnych w kraju.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO