Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Topowa wystawa w Kielcach

wtorek, 16 sierpnia 2022 18:04 / Autor: Łukasz Czerwiak
Topowa wystawa w Kielcach
fot. M. Stępnik / MNKi
Topowa wystawa w Kielcach
fot. M. Stępnik / MNKi
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W wielu rankingach wystaw z całej Polski w samej czołówce znajduje się ta, którą można zobaczyć w naszym mieście. „WŁADYSŁAW HASIOR. POETYCKOŚĆ RZECZY”, bo o niej mowa, cieszy się sporym zainteresowaniem i do 18 września czeka w kieleckim Muzeum Dialogu Kultur.

Władysław Hasior był znanym rzeźbiarzem, jednak wiele jego dzieł jest na pograniczu gatunków sztuki. Inspirowała go architektura, dlatego w swoich pracach łączył ze sobą materiały artystyczne z przedmiotami, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Prace artysty ukazują silne oddziaływanie tradycji na niego. Jego dzieła niejednokrotnie zawierały nutkę ironii.

 – Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i lokalnych mieszkańców. Dzieje się tak, ponieważ dzieła Władysława Hasiora wytrzymały próbę czasu. Jego twórczość jest aktualna i nowatorska. Cieszę się, że mamy wystawę człowieka, który wyróżniał się na tle innych europejskich artystów  – powiedział Artur Ptak, kurator wystawy.

Hasior czerpał inspirację zarówno ze sztuki zachodniej jak i kultury ludowej. Te zestawienia niejednokrotnie szokowały odbiorców. Jednak za pomocą właśnie takich metod artysta próbował nawiązać dialog z polską, tradycyjną kulturą.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO