Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"To miło, że Warszawa jest w Kielcach". Wystawa Instytutu Dizajnu

środa, 21 kwietnia 2021 12:24 / Autor: Adrianna Linertowicz
"To miło, że Warszawa jest w Kielcach". Wystawa Instytutu Dizajnu
Fot. Instytut Dizajnu
"To miło, że Warszawa jest w Kielcach". Wystawa Instytutu Dizajnu
Fot. Instytut Dizajnu
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Kielecki Instytut Dizajnu zaprasza na wystawę pt. "To miło, że Warszawa jest w Kielcach". Będzie można obejrzeć plakaty ilustratorki i graficzki, Oli Jasionowskiej. 

Podczas spotkania online Ola Jasionowska uchyli rąbka tajemnicy o pracy projektantki graficznej w odniesieniu pracy dla miasta, instytucji oraz organizacji społecznych. Temat projektowania graficznego zostanie ukazany jako część ruchu społecznego, który wywiera realny wpływ na otoczenie. Podzieli się także opinią o ważnych różnicach, które związane są z pracą na rzecz miasta, klienta komercyjnego i na rzecz organizacji społecznych.

Na wystawie będzie można również obejrzeć miejskie plakaty, które przedstawiają warszawskie krajobrazy, stworzone w ramach pracy dla Urzędu Miasta.

”Plakaty inspirowane pocztówkami znad Jeziora Como, Honolulu i Dębek, z jaskrawymi i stunningowanymi powidokami z photoshopa początku lat 2000. Powstały w ramach tworzenia trochę ładniejszej Warszawy i prawdopodobnie przekłamują rzeczywistość, bo miasto jest w nich spokojne, statyczne, jest na nich lipiec, albo sierpień, kiedy ulice są puste i wszyscy wyjadą. Plakaty powstały z myślą o tym, że kiedyś będzie można do nich wrócić i pomyśleć, że naprawdę było tu tak miło i spokojnie. Albo, żeby patrzeć na nie teraz i myśleć o miłych rzeczach. Naprawdę to miło, że Warszawa jest w Kielcach", opowiada Ola Jasionowska o swoich projektach.

Spotkanie autorskie odbędzie się w formie wirtualnej w czwartek, 29 kwietnia, o godzinie 18. Wystawa potrwa do 25 czerwca 2021 roku.

Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO