Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Teatr Żeromskiego coraz bliżej przeprowadzki

poniedziałek, 13 lipca 2020 13:39 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Rozpoczął się demontaż sceny i oświetlenia w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Oznacza to, że do przeprowadzki zostało już coraz mniej czasu. Tymczasowa siedziba kieleckiej sceny będzie mieścić się w Wojewódzkim Domu Kultury.

Prace remontowe w sali WDK, gdzie od września będzie mieścił się Teatr im. Stefana Żeromskiego, powoli dobiegają końca.

– Została już położona wykładzina i rozpoczął się montaż siedzisk. W tym tygodniu będzie już gotowa scena, na której będą grać aktorzy – informuje Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury. – Kończą się też prace związane z białym montażem w poszczególnych pomieszczeniach i osadzane są ostatnie drzwi. Zbliżamy się też powoli do montażu oświetlenia i nagłośnienia – wylicza.

Przeprowadzka Teatru rozpocznie się w sierpniu, ale część sprzętów zostanie przewieziona jeszcze w lipcu.

Finiszują też prace na zewnątrz budynku. – Już są prawie gotowe parkingi, a w najbliższych dniach zostaną uzupełnione ziemią miejsca, gdzie będą trawniki. Wejście do nowej siedziby Teatru będzie znajdować się od strony alei Legionów i tam też trwają roboty wykończeniowe przy drodze dojazdowej – uzupełnia dyrektor Machnicki.

Paulina Drozdowska, specjalistka do spraw marketingu i PR w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, zapowiada, że widzowie będą mogli pożegnać się ze sceną, zanim całkowicie przeniesie się do nowej siedziby.

– Planujemy kiermasz rzeczy, które zostały w teatrze. Być może odbędzie się on jeszcze w jego przestrzeniach – mówi Drozdowska. – Na początku września na dziedzińcu zaprezentujemy film dokumentalny, który ukaże wnętrza starej siedziby. W tym samym miesiącu przypadają też Europejskie Dni Dziedzictwa, podczas których chcemy zaprosić wirtualnie do zwiedzania starych zakątków Teatru – dodaje.

Przetarg na modernizację Teatru imienia Stefana Żeromskiego ma być ogłoszony w tym tygodniu. Inwestycja będzie kosztować około 90 milionów złotych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO