Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Świętokrzyski Sztetl zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

poniedziałek, 18 maja 2020 16:15 / Autor: Beata Kwieczko
Świętokrzyski Sztetl zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym
Fot. Świętokrzyski Sztetl
Świętokrzyski Sztetl zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym
Fot. Świętokrzyski Sztetl
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dzisiaj, 18 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. Aby uczcić to święto, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" ogłosił konkurs fotograficzny pt. "Dziedzictwo Sztetla".

Celem konkursu jest promowanie miejsc i obiektów związanych z kulturą żydowską, rozbudzanie zainteresowania jej dziedzictwem w regionie, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości uczestników w dziedzinie fotografii, a także promowanie i odkrywanie nowych talentów. Jest on skierowany do amatorów zainteresowanych fotografią.

- Przedmiotem mają być fotografie, które prezentują dziedzictwo historii, kultury i religii społeczności żydowskiej na terenie województwa świętokrzyskiego. Zachęcamy do wykonania zdjęć przedstawiających architekturę żydowską i jej pozostałości, krajobraz kulturowy, detale architektoniczne, które można dostrzec na dawnych synagogach i cmentarzach oraz ocalałe przedmioty kultu życia codziennego - mówi Agnieszka Dziarmaga, kierownik "Świętokrzyskiego Sztetla".

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz fotografie w formacie TIFF, JPG lub RAW na adres mailowy kontakt@swietokrzyskisztetl.pl. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca. Zostaną one zaprezentowane w formie wystawy online w sierpniu bieżącego roku. Wówczas ogłoszeni zostaną również laureaci konkursu. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to wystawa prac zostanie zorganizowana także jesienią w synagodze. Regulamin i formularz zgłoszeniowy zostały zamieszczone na stronie www.swietokrzyskisztetl.pl

Na potrzeby konkursu powstały krótkie filmy instruktażowe dla uczestników, w których członkowie jury: Małgorzata Gładyszewska, Wojciech Książek i Artur Sekuła podpowiadają jak zrobić dobre zdjęcie i w jaki sposób uchwycić piękno żydowskiego dziedzictwa na fotograficznej kliszy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO