Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Studio Pantomimy "Praca w toku" zaprasza na premierę pt. "Miasteczko"

piątek, 25 czerwca 2021 12:04 / Autor: Beata Kwieczko
Studio Pantomimy "Praca w toku" zaprasza na premierę pt. "Miasteczko"
Studio Pantomimy "Praca w toku" zaprasza na premierę pt. "Miasteczko"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Studio Pantomimy "Praca w toku" przygotowuje się do premiery spektaklu pt. "Miasteczko". Sztukę będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Grupę tworzą dzieci w wieku od 8 do 15 lat, a przedstawienie jest zwieńczeniem pierwszego i trudnego ze względu na pandemię sezonu działalności studia.

– Spektakl będzie się toczył symultanicznie. To chyba najtrudniejsza forma teatralna. Dzieci będą na scenie cały czas, każde ma swoje zadania, które muszą zgrać nam się w czasie, by opowieść bez słów była dla widza zrozumiała. Wiem, że nam się uda, bo mali aktorzy są gotowi i czujni – mówi Ewa Lubacz, reżyserka "Miasteczka" i aktorka Teatru Lalki i Aktora "Kubuś", która prowadzi grupę.

Spektakl opowiada historię mieszkańców niewielkiej miejscowości, w której czasami dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Dodatkowo bohaterowie: listonosz, cukierniczka, kwiaciarka, urzędniczka, fotograf, malarka, złota rączka, dama i miejski cwaniaczek mają swoje wyjątkowe  marzenia.

Muzykę do spektaklu napisał Wojciech Lipiński, gitarzysta, wykładowca i kompozytor, ostatnio odpowiedzialny za aranżacje piosenek do jubileuszowego spektaklu "Kubusia" "Żelazne piosenki".

Premiera sztuki odbędzie się w sobotę, 26 czerwca, o godzinie 12 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Impresariacie KCK.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO