Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Stop hejtom w sieci. "W-rzuć to", czyli konkurs i kampania społeczna dla młodzieży

środa, 30 września 2020 10:48 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach organizuje kampanię społeczną „W-rzuć to”, której celem jest przeciwdziałanie niewłaściwym formom komunikacji w Internecie i mowie nienawiści. Jednym z elementów inicjatywy jest także konkurs adresowany do kieleckiej młodzieży.

Zadaniem akcji jest udostępnianie pozytywnych treści w sieci oraz odrzucanie tych form przekazu, które krzywdzą innych i propagują zachowania nieakceptowane społecznie. W ramach kampanii promowane będą działania polegające na budowaniu pozytywnych form komunikacji online poprzez publikację artykułów specjalistów, wywiadów z zakresu zdrowia psychicznego oraz filmików instruktażowych o właściwych formach komunikacji społecznej.

Przeprowadzony zostanie także konkurs profilaktyczny dla dzieci i młodzieży z zakresu cyberprzemocy i przeciwdziałania mowie nienawiści. Udział w nim może wziąć każdy uczeń szkoły ponadpodstawowej mieszczącej się na terenie Kielc. Młodzież powinna utworzyć dwuosobowe zespoły. Każdy z nich będzie miał za zadanie stworzyć filmik, animację lub prezentację multimedialną z dźwiękiem o tematyce przeciwdziałania agresji, cyberprzemocy, hejtu, zapobiegania uzależnieniom albo promowania zdrowych relacji międzyludzkich.

Dziesięć najlepszych prac zostanie opublikowanych na Facebooku Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach, wówczas uczestnicy konkursu zawalczą o dużą liczbę udostępnień, aby zdobyć kolejne punkty, które poprowadzą ich do finału.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 30 października. Na zwycięzców czekają nagrody.

Działania w ramach kampanii realizowane będą poprzez strony internetowe organizatorów oraz partnerów, w tym portale społecznościowe takie jak Facebook, YouTube i Classroom.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO