Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim w KCK już w listopadzie

sobota, 24 października 2020 09:51 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Andrzej Grabowski, znakomity polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy będzie gościem zbliżającego się Salonu Bezsenność w KCK. Spotkanie odbędzie się w piątek, 6 listopada, o godzinie 19.

Zwykle gra twardych i niezbyt sympatycznych facetów, ale to rola gbura Ferdynanda Kiepskiego z najdłużej kręconego polskiego sitcomu przyniosła mu prawdziwą rozpoznawalność. W wywiadach opowiada, że ceni porażki, które w życiu nauczyły go więcej niż sukcesy. Nie znajduje w sobie wielkiego podobieństwa do bohaterów, których gra. Mówi raczej o „chowaniu się za rolą”, określa się mianem dobrego dziadka, sentymentalnego mężczyzny, ale i egocentryka, egoisty i uparciucha, co, jego zdaniem, jest niezbędne w zawodzie aktora.

W życiu osiągnął wiele sukcesów. Wystąpił w około trzydziestu spektaklach Teatru Telewizji oraz użyczył swojego głosu w kilku filmach animowanych między innymi w produkcjach Walta Disneya.

Poza graniem w teatrze i telewizji Andrzej Grabowski także śpiewa. Na swoim koncie ma trzy albumy, w tym ubiegłoroczne „Pechy i peszki”. Aktor występuje także w monodramie „Spowiedź chuligana. Jesienin”, w którym śpiewa  poezję rosyjskiego poety wyklętego. Niektóre z tych utworów wykona podczas Salonu Bezsenność.

Źródło: https://www.kck.com.pl/wydarzenie/spotkanie-z-andrzejem-grabowskim/

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO